Nigel Kennedy z orkiestrą
Data: 01-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Koncerty Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej w Filharmonii Pomorskiej organizują Fundacja Sinfonia Varsovia, Centrum Sztuki Studio im. S. I. Witkiewicza i Filharmonia Pomorska dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


8 i 9 czerwca 2006, Fiharmonia Pomorska w Bydgoszczy

W koncertach udział wezmą: światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy i Polska Orkiestra Kameralna, dyrygować będzie maestro Jacek Kaspszyk.

W programach koncertów znajdą się utwory kompozytorów polskich - Koncert skrzypcowy A - dur op.8 M. Karłowicza i II Koncert skrzypcowy D – dur op. 16 E. Młynarskiego., oraz Serenada na orkiestrę smyczkową e – moll op. 20.

Koncerty w Filharmonii Pomorskiej poprzedzą nagrania Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej dla firmy fonograficznej EMI. Płyta z koncertami skrzypcowymi Karłowicza i Młynarskiego ukaże się w nakładzie setek tysięcy egzemplarzy i będzie dystrybuowana na całym świecie.

Zaproszenie do udziału w projekcie wykonawców na najwyższym światowym poziomie daje gwarancję wybitnej kreacji artystycznej. Ogromna popularność Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej działają w sposób magnetyczny na szeroką publiczność, (również tę bardzo młodą), z której część, być może po raz pierwszy będzie miała szansę wysłuchania koncertów skrzypcowych Karłowicza i Młynarskiego. Taka prezentacja utworów Karłowicza i Młynarskiego niezaprzeczalnie przyczyni się do popularyzacji tych wyjątkowych w polskiej literaturze muzycznej dzieł a także do ogólnego wzrostu zainteresowania muzyką polską.

(Imprezy w PL)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2564