Deep Purple na Torwarze!
Data: 01-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Deep Purple po raz drugi w tym roku zawitają do Polski w ramach trasy promującej "Rapture Of The Deep". 9 października (godz. 20.00) wystąpią na warszawskim Torwarze. Gościem specjalnym będzie ponownie nasza rodzima formacja SBB.

Deep Purple pojawi się na scenie w tym samym, perfekcyjnym składzie co trzy miesiące temu podczas rewelacyjnie przyjętego koncertu w "Spodku": wokalista Ian Gillan, basista Roger Glover, gitarzysta Steve Morse, perkusista Ian Paice oraz Don Airey na klawiszach. Purpurowa formacja kontynuuje trasę promocyjną swojego najnowszego krążka: "Rapture Of The Deep", który miał premierę w październiku ubiegłego roku. Prawie wszystkie koncerty w ramach tournee zostały wyprzedane.

Na dwugodzinny występ grupy "Spodku" w lutym tego roku złożyły się utwory z "Rapture Of The Deep", pamiętny "Contact Lost " dedykowany ofiarom katastrofy budowlanej w hali Międzynarodowych Targów Katowickich i porywające klasyki: "Perfect Strangers", "Space Truckin'" oraz "Highway Star" i nieśmiertelny "Smoke On The Water". Na bis niezaspokojnonej publice zagrali "Hush" i "Black Night". Deep Purple i ich polscy fani szykują się do fantastycznej powtórki już 9 października w Warszawie.

Artyści wracają do Polski chętnie i często, zaś bilety na ich koncerty wysprzedają się z niezmienną regularnością. Jesienna wizyta będzie ich dziewiątą w naszym kraju i drugim polskim przystankiem podczas światowego tournee, które potrwa około 2 lat. Nikogo kto widział zespół live nie trzeba specjalnie przekonywać, że koncert to ich najprawdziwszy żywioł. Rockmani dowiodą tego po raz kolejny już 9 października!.

SBB tak jak w lutym ponownie wystąpi jako gość specjalny. Ich występ szczególnie przypadł do gustu Deep Purple, którzy postanowili po raz drugi zaprosić do udziału w swoim występie naszą czołową art-rockową formację. Przypomnijmy, że w lutym w "Spodku" zespół zagrał w wyjątkowym składzie - jako kwartet. Paula Wertico za perkusją zastąpił Irek Głyk, zaś na drugiej gitarze po ponad 25 latach przerwy słyszymy Sławka Piwowara! Znakomicie przyjęte zostało dedykowane ofiarom zawalonej Hali Targowej w Katowicach "Memento z banalnym tryptykiem". "Walkin' Around The Stormy Bay" z Apostolisem na drugiej perkusji powala rockową dynamiką. Rewelacyjny dobór utworów, wyważone proporcje pomiędzy koncertowymi wykonaniami kompozycji z "New Century" a prawdziwą "klasyką SBB" i wzbogacone brzmienie składają się na obraz wyjątkowego koncertu. Album z nagraniem tego występu SBB, "Live in Spodek", ukaże się juz 5 czerwca.

(Metal Mind Productions)





Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2563