6 stycznia specjalny koncert kolęd 'Nad Betlejem jasna gwiazda'
Data: 05-01-2022 o godz. 00:33:28
Temat: Info


Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, który odbędzie się już w najbliższy czwartek 6 stycznia o godz. 13.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Wystąpią Kaja i Janusz Prusinowscy z Przyjaciółmi. Transmisja na antenie Polskiego Radia Dzieciom, streaming na Fb stacji i na portalu polskieradio.pl.

Im w koło ciemniej i chłodniej, tym bardziej przydają się jasne światła w drodze. Dla nas takim punktem jest Gwiazda Betlejemska. O niej i o wędrówce Trzech Króli będzie kolędowanie 6 stycznia 2022 roku „Nad Betlejem jasna gwiazda”.


Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej do specjalnego, zimowego koncertu z serii Źródełko zaprosiło wspaniałych gości: Zofię Kucharczyk i Marię Siwiec z Gałek Rusinowskich, które zaśpiewają taneczne pastorałki z Radomszczyzny, Rodzinę Burdalskich, która wzbogaci koncert instrumentalnie, wesołościowo i zaśpiewa piękne kolędy z Suwalskiego. Wraz z nimi przeniesiemy się w świat starodawnych obyczajów, gdy świętowano w skupieniu i bawiono się do utraty tchu. Piękne kolędy naszych Mistrzyń zaproszą do karnawałowego tańca!

Wraz z Olgą Stopińską wspominać będziemy panią Zofię Warych z Myszyńca na Kurpiach, śpiewając kolędy i pastorałki, jakie zostawiła.

Przypomniane też zostaną ulubione utwory  z północy, południa, wchodu i zachodu Polski. A towarzyszyć temu będzie gromada dzieci, które zdobywają pierwsze, kolędnicze doświadczenia wraz z Kompanią Janusza Prusinowskiego Piotrem Piszczatowskim, Michałem Żakiem, Szczepanem Pospieszalskim.

Wystąpią:

Kaja i Janusz Prusinowscy
Kompania Janusza Prusinowskiego
Zofia Kucharczyk i Maria Siwiec
Olga Stopińska
Rodzina Burdalskich

polskieradiodzieciom.pl

(Justyna Szczurko - Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji)
Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25600