Neurosplot z singlem “Światła lamp”
Data: 04-01-2022 o godz. 01:28:33
Temat: Info


Ich warto poznać bliżej! Oto wybrani przez czytelników portalu Noizz, najnowsi reprezentanci projektu Coca-Cola i Asfalt Records. Neurosplot to lubelskie trio w składzie Zuza Kisiel (wokalistka), Maki (producent) i Federici (kompozytor i tekściarz).

Ich pierwszy utwór w katalogu Asfalt Records, “Światła lamp”, to opowieść o dziewczynie, która emanuje tak magnetyczną energią, że każdy przy niej staje się niewidzialny.
Każdy chce na nią patrzeć i być jak ona. Klub jest dla niej ucieczką od zgiełku, problemów codzienności. Tańcząc, zatapia się w muzyce, liczy się dla niej tylko ten jeden moment. Muzyka jest dla niej jak wybawienie, czyli tym czym jest dla nas, będąc zarazem naszą pasją - mówi Zuza Kisiel.

Za miks i mastering utworu “Światła lamp” odpowiada DJ Haem. Teledysk w reżyserii Łukasza Balcerzaka do obejrzenia już jest na kanale YouTube Asfalt Records, z kolei utwór tradycyjnie dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych. Przypomnijmy, że “Neurosplot to ósmy z planowanych dwunastu nowych, obiecujących Artystów wydanych w ramach Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT.

Neurosplot
“Światła Lamp” (3:25)
℗ 2021 Asfalt Records
Premiera: 29 grudnia 2021

słowa: Karol Nowicki, Zuzanna Kisiel
muzyka: Karol Nowicki, Maciej Kowalczyk
miks, mastering: DJ Haem

(Zuza Kisiel / fot. Michał Chojnacki)


Neurosplot powstał spontanicznie - zaważyły wspólne zainteresowania i muzyczne oczekiwania. Nasze drogi połączyły się dzięki Makiemu. Zuzę zaś poznałem w klubie, przez wspólnych znajomych. Kiedy usłyszałem jej głos, od razu wiedziałem, że rzeczywiście “to jest to”. Od razu miałem w głowie wizję naszego projektu. Dlatego zaczęliśmy tworzyć razem, a jednocześnie świetnie się przy tym bawiliśmy – opowiada Federici, który w projekcie odpowiada za teksty. Zawsze szukam w nich czegoś, co złapie mnie za serce. Pomysły najczęściej powstają w trakcie improwizacji, kiedy razem z Makim szukamy melodii. Dopiero potem siadam do tekstu “na świeżo”, przy produkcji - opowiada. Finalna warstwa kompozycyjna i producencka to wynik pracy duetu Federici i Maki. Panowie zdradzają, że podstawę całego numeru często stanowią pierwsze partie gitary. Generalnie prace postępują, jeśli wszyscy czujemy, że idziemy w dobrą stronę. To dla nas najbardziej naturalny model współpracy - puentuje Maki

https://m.facebook.com/Neurosplot/
https://www.instagram.com/neurosplot/
https://www.youtube.com/channel/UCrl1knZaFtM4vkPe0TnM09A
https://tidal.com
https://open.spotify.com/artist/6bKu2ZbcHZkuxIyzTmQSKD


Kto będzie NEXT?

Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT to program dla młodych talentów, który powstał dzięki współpracy marki Coca-Cola i wytwórni Asfalt Records. Akcja realizowana jest przez cały rok, aż do kwietnia 2022 r. i nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych i gatunkowych. W każdym miesiącu przedstawiony zostanie debiutancki singiel i teledysk kolejnego młodego artysty, który prześle swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.asfaltnext.pl. O tym, kto trafi do finałowej dwunastki, zdecydują przedstawiciele Asfalt Records i Coca-Cola Polska. – Program daje zupełną dowolność i nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne, ważny jest niepowtarzalny styl. Każdy z artystów biorących udział w Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT może liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony wytwórni oraz możliwość wydania u nas swojej debiutanckiej płyty - opowiada Marcin Tytus Grabski, szef i założyciel Asfalt Records.

(Kamil Kopetz - Asfalt Records)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25598