Sylwestrowy Remiks Singla Marty Baum 'Królowa Balu' autorstwa Dj'a z Ibizy!
Data: 31-12-2021 o godz. 13:24:40
Temat: Info


„Królowa Balu” singel zapowiadający debiutancką płytę Marty Baum , to utrzymany w klubowym nastroju utwór, dla wszystkich spragnionych tanecznych uniesień po pandemicznej ciszy.

Piosenka opowiada historię Królowej Balu. Z pozoru jest tylko tanecznym hitem. Gdy wsłuchamy się jednak w tekst, wspomniany taniec i bycie Królową Balu, okazuje się alegorią historii życia każdego z nas. Tekst jest wskazówką, aby mimo przeciwności losu, podążać za swoimi pragnieniami. Jest również pocieszeniem, że możemy znaleźć w sobie moc, by samemu decydować o swoim życiu i w odpowiednim dla siebie tempie realizować marzenia.

Królowa Balu przypomina o kobiecej sile oraz niezależności. Utwór, bez wątpienia, przesycony jest nadzieją i radością czasów, w których można tańczyć, bawić się i śmiać w grupie większej niż czterech do brydża + gospodarz.

Brzmieniem nawiązuje do polskiej muzyki lat 80-tych oraz tanecznego klubowego klimatu.

Teledysk nagrany został w Klubie Spatif, w miejscu bliskim Marcie Baum. W tym legendarnym klubie muzycznym, artystka pod pseudonimem Pani Bum prowadzi swoje bale wraz z performerami.

W teledysku wzięli udział przyjaciele artystki, stali bywalcy jej imprez tanecznych.

Teledysk wyreżyserował Archon, geniusz i artysta, współpracujący m.in. z Justyną Steczkowską czy gwiazdą Davida Lyncha z serialu Twin Peaks – ChrystaBell.

Marta Baum
"Królowa Balu" (Salvador Carmona & Yeshe Ryser - Ibiza Remix) (5:27)
℗ 2021 Marta Baum
Premiera: 29 grudnia 2021

Muzyka i słowa - Marta Baum

Mix, Music Production: Salvador Carmona & Yeshe Ryser
Mastering: Jacek Głowacki

(Marta Baum)


MARTA BAUM / Pani Bum, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, performerka, multiinstrumentalistka, Dj Pani Bum. Twórczyni wielu projektów artystycznych.

Swoją muzyczną podróż zaczęła w rodzinnym mieście Lublinie, zakładając w liceum wraz z bratem zespół „Goście”. Wówczas grała na gitarze basowej. Szybko jednak doszła do wniosku, że z pragnieniem śpiewania nie ma co walczyć i stanęła przed mikrofonem.

Warsztat wokalny szlifowała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na zajęciach m.in. u Olgi Szwajgier, Magdy Navarrete czy Bartka Cabonia. W Krakowie nie mogła usiedzieć na miejscu i założyła zespół Baum, z którym, koncertowała jeżdżąc po całej Polsce. Zespół zwrócił uwagę producentów programu Kuby Wojewódzkiego, który zaprosił Baum do jednego z odcinków.

Marta Baum uwielbia modę i sztuki wizualne. Na scenie wyraża siebie poprzez muzykę i kostiumy. Współpracuje z projektantami, ale również sama tworzy kostiumy na scenę. Jej koncerty dopełniają wizualizacje video i występy performerów.

W 2014 roku Marta Baum dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako dj'ka Pani Bum grając w najlepszych klubach w Polsce (gatunek: 80’s / oldschool / retrobeats). Wyprodukowany przez artystkę show taneczny „Nogi Instynkt” w Klubie Spatif przyciągał tłumy.

W 2019 roku Marta Baum została zaproszona do udziału w drugiej edycji Programu Muzycznego TV Polsat „All Together Now” w roli jurorki.
Marta Baum nieustannie poszukuje nowych inspiracji muzycznych. Jej marzeniem jest podzielić się swoimi historiami i emocjami z szerszą publicznością. Aby je spełnić postanowiła wydać swój debiutancki album „Królowa Balu”, który ukaże się na początku 2022 roku. Pierwszy singel pojawi się już w czerwcu tego roku na wszystkich platformach streamingowych.

http://w2d.online/home.html
https://www.facebook.com/martabaum.official
https://www.instagram.com/martabaum.official/
https://www.youtube.com/channel/UCRF4mVlNQ7SVCB92dIIzR9g
https://tidal.com/browse/artist/25925048
https://open.spotify.com/user/1197996636


(Ewa Galin - Pro Art - Promocja Artystyczna, Management i PR)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25597