Jest już nowa płyta - Peeping Tom
Data: 01-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: płyty


Nieustraszony muzyczny pionier i wokalista-eksperymentator Mike Patton (m.in. Faith No More, Fantomas, Tomahawk) powraca po latach tworzenia z nowym krążkiem, jako Peeping Tom.

To najbardziej popowo zorientowany projekt od czasów Faith No More, prezentujący twórczość Pattona z kilku ostatnich lat. Płyta składa się z 11 tracków i jest rezultatem współpracy z wieloma wybitnymi artystami

Z inspiracji psychologicznym horrorem z 1960 roku powstał Peeping Tom, którego modus operandi to zasada współpracy z artystami bez fizycznej ich obecności i kontaktu. Patton tworzył wyobrażając sobie kolaboracje, mając nadzieję na zaskoczenie przy efekcie końcowym: „Jest to egzotyczny sposób pracy dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do pracy zespołowej”. Patton mówi: „To jest naprawdę wspaniałe, żadne tam Animal House. Zamiast wymiany śliny i bielizny, wymienialiśmy fluidy.

Brak interakcji face to face zaowocował wyjątkowymi nagraniami: lubieżny „Sucker” z Norah Jones, “Getaway” Kool Keitha i Massive Attack’s “Kill The DJ”- utwory głębokie i pasjonujące jak nigdy w wykonaniu żywego zespołu.

Na Peeping udzielają się też goście: Amon Tobina i Kid Koala z Nina Tune, Bebel Gilberto (Pisenkarka Brazylijska), Dub Trio (żywe trio z Nowego Jorku), oraz kilka innych osób z otoczenia Pattona z San Francisco, takich jak Dan „Authomator” i Rahzel (którzy firmują utwór Mojo), Odd Nosdam i Doseone z Anction records.

Końcowym rezultatem jest zupełnie unikatowy projekt, multiartystyczny, multimuzyczny bardzo daleki od hałaśliwych zespołów Mike'a. Popowa płyta, która wielu powali na kolana.

Tracklista (Ipecac Records # IPC-77)

1. "Five Seconds" (feat Odd Nosdam)
2. "Mojo" (feat Rahzel & Dan The Automator)
3. "Don't Even Trip" (feat Amon Tobin)
4. "Getaway" (feat Kool Keith)
5. "Your Neighborhood Spaceman" (feat Jel & Odd Nosdam)
6. "Spaceman"
7. "Kill The DJ" (feat Massive Attack)
8. "Caipirinha" (feat Bebel Gilberto)
9. "Celembrity Death Match" (feat Kid Koala)
10. "How U Feelin?" (feat Doseone)
11. "Sucker" (fet Norah Jones)
12. "We're Not Alone" (remix - feat Dub Trio)

(Rockers Publishing)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2558