Nimco Happy z Somalii podbija internet wielojęzyczną piosenką
Data: 11-11-2021 o godz. 18:25:58
Temat: Info


Korea, Kolumbia, a teraz Somalia. Globalizacja muzyki stała się faktem. Każdy, z dowolnego miejsca na świecie może stać się gwiazdą, a największe światowe przeboje już niekoniecznie śpiewane są po angielsku.

Najnowszą sensacją jest mało znana somalijska artystka Nimco Happy (Nimco Elmi Ali)(ur. Mogadishu, Somalia), której wielojęzyczny singel „Isii Nafta (Love You More Than My Life)” właśnie podbił TikTok i stał się wiralową sensacją.

„Isii Nafta (Love You More Than My Life)” to pełna pozytywnej energii piosenka zaśpiewana w czterech językach: po somalijsku, angielsku, arabsku i w suahili. - To utwór o miłości i sprawianiu ludziom radości - podsumowuje krótko Nimco Happy.

Numer ukazał się 6 lat temu, ale dopiero w ciągu ostatnich dwóch tygodni zyskał międzynarodowa popularność. Wszystko oczywiście za sprawą kreującego trendy TikToka, gdzie powstało ponad 100 tysięcy filmików z wykorzystaniem piosenki Nimco Happy. Singel „Isii Nafta (Love You More Than My Life)” zainspirował nawet gwiazdy, w tym Stefflon Don, Bellę Hadid, Drake’a, Ellie Goulding czy Cardi B, którzy dzielą się utworem w mediach społecznościowych. Klip przygotowany przez Cardi B zgromadził już ponad 14 milionów odsłon. Nasycony afrykańskimi rytmami, roztańczony kawałek z synthpopowymi elementami zyskał również uznanie rozmaitych DJ-ów, którzy włączyli hit Nimco Happy do swoich setów.

Ponadto, nagranie stało się bardzo ważne dla somalijskiej społeczności. - To kulturowy reset - przekonuje Akafi Ali, brytyjsko-somalijski gwiazdor TikToka. - Absolutnie przełomowy moment. Marzę o tym, by Nimco przyjechała do Wielkiej Brytanii i wystąpiła na BRIT. Wszędzie byłyby somalijskie flagi.

(Nimco Happy / fot. Facebook)

Ponad 100 tysięcy filmików na TikToku, ponad 3,5 miliona odsłon na YouTube, 110. miejsce na liście Global Shazam i 210 tysięcy wyszukań w serwisie, a także ponad 90 tysięcy odsłuchów na Soundcloud w ciągu miesiąca oraz numer 1 na trzech oficjalnych playlistach Spotify: Happy, New Music i AfroPop. Wszystko wskazuje na to, że „Isii Nafta (Love You More Than My Life)” stanie się niespodziewanie jednym z największych przebojów 2021 roku, a Nimco Happy jedną z najbardziej wpływowych artystek ostatnich 12 miesięcy.

Nimco Happy
„Isii Nafta (Love You More Than My Life)” (3:10)
℗ A Polydor Records Release; ℗ 2021 Nimco Happy, under exclusive licence to Universal Music Operations Limited
Premiera: 27 października 2021

https://en.wikipedia.org/wiki/Nimco_Happy
https://pl-pl.facebook.com/nimcohappyofficial/
https://www.instagram.com/nimcoshappy/
https://twitter.com/nimcoshappy
https://www.tiktok.com/discover/nimco-happy
https://www.youtube.com/channel/UC7qTQIp96gaRq6OC_Wxx2VQ
https://tidal.com/browse/artist/21678243
https://open.spotify.com/artist/263PhxGLssCSQ5gVvZGylU

(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25517