Skubas wraz z synem wykonuje utwór Noviki
Data: 08-11-2021 o godz. 14:16:07
Temat: Info


Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki (22.03.1974 Warszawa). Tak, Kasia Nowicka stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata: wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów.Trudno też uwierzyć, że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już 20 lat! Najnowszym rozdziałem historii Noviki jest nadchodząca płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami jej klasyków – w nowych wykonaniach.

Do tego szalonego przedsięwzięcia nasza bohaterka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). W niektórych wersjach słychać samą Novikę, w innych udało jej się połączyć artystów, którzy wcześniej ze sobą nie współpracowali

(Novika / fot. Tomek Kamiński)

Wybór pierwszego singla padł na utwór, do którego Novika zaprosiła Skubasa. Zaśpiewał i na nowo zaaranżował piosenkę „Od dziecka” z albumu „Bez cukru”. W oryginalnym utworze Novice towarzyszy córka Nina, więc pojawił się również synek Skubasa - Borys, dał się namówić na swój wokalny debiut.

Skubas: "Od Noviki wszystko zaczęło się „ na poważnie”. Dzięki współpracy przy „Tricks of life” zauważył mnie Kayax, a także Smolik, który potem zaprosił mnie do zespołu. To z Noviką zagrałem pierwszy raz na Openerze, zacząłem grać „profesjonalne” koncerty. Cieszę się, że mogę uczestniczyć po tak wielu latach w jej jubileuszowym projekcie. Nigdy też nie marzyłem nawet o tym, że zaśpiewam w piosence ze swoim synkiem, ale stało się!”.

Premierę albumu „Novika 2.0” przypieczętuje wyjątkowy koncert w klubie Niebo 26 listopada.Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty „Bez cukru”. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół, a wśród gości pojawią się między innymi: Skubas, ATLVNTA, Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!),Arek Kłusowski, Kasai.
Premiera albumu 24 listopada!

Novika, Skubas
"Od dziecka" feat, Borys (5:05)
℗ 2021 Novika
Premiera: 5 listopada 2021

Słowa: Novika
Muz: Agim Dżeljilji, Skubas

Produkcja, aranż: Skubas
Miks: Michał Kupicz
Mastering: Studio As One

https://pl.wikipedia.org/wiki/Novika
http://www.novika.pl
https://www.facebook.com/novikamusic
https://www.instagram.com/novikasia/?hl=pl
https://twitter.com/novikamusic
https://www.youtube.com/user/novikatv
https://tidal.com/browse/artist/3702662
https://open.spotify.com/artist/64javKUlz2LAoOMtQfUFj9

(Adrianna Rosińska - No Lekko)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25510