PL21 - święto polskiej muzyki w Radiu 357
Data: 08-11-2021 o godz. 13:47:19
Temat: Info


Audycja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 21:00. Przez 12 godzin czwórka prowadzących w 3-godzinnych blokach przedstawi swój subiektywny wybór utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000.

• 11 listopada na antenie Radia 357 audycja PL21 - święto polskiej muzyki.

• Przez cały dzień prezentowane będą polskie utwory nagrane w XXI wieku.

• Swoje zestawienia zaprezentują: Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński.

• Każde z nich wytypuje 21 utworów, uzasadniając swój wybór.

• Audycji będą towarzyszyły rozmowy z gośćmi oraz wykonania na żywo w Garażu 357.


- Dlaczego tylko XXI wiek? Klasyka ma swoje należne miejsce w tego typu zestawieniach. Słychać ją choćby w naszym Polskim Topie, który emitujemy 3 maja. Utworom młodszym trudniej z nią konkurować. Co nie znaczy, że nie ma wśród nich utworów wybitnych i ważnych. Już po pierwszych przymiarkach uznaliśmy, że to będzie bardzo ciekawe wyzwanie - mówi Marcin Cichoński, pomysłodawca i koordynator audycji PL21. - Takie święto można i należy obchodzić na różne sposoby. My wybraliśmy ten nam najbliższy i będziemy świętować muzycznie - dodaje.

Goście i Garaż 357

Autorskim blokom muzycznym towarzyszyć będą wizyty gości - artystów, przedstawicieli branży muzycznej i dziennikarzy.

- To będzie nasz subiektywny ranking - utwory ważne z bardzo różnych powodów. Przez to będzie to ciekawa audycja. Mamy nadzieję, że także dla Słuchaczy. Liczymy, że włączą się w tę zabawę i sami zaproponują swoje zestawienia, będą z nami dyskutowali w mediach społecznościowych. Dodatkową atrakcją będą rozmowy z gośćmi. Pojawią się przedstawiciele Radia 357 oraz dziennikarze innych redakcji, którzy od lat komentują polską scenę muzyczną. A całość urozmaicą wykonania na żywo w naszym Garażu 357 - pełną listę artystów ogłosimy w przyszłym tygodniu - mówi Ola Budka z redakcji muzycznej Radia 357.

Gośćmi w studiu będą m.in. Mirosław “Maken” Dzięciołowski, Paweł “U-Zek” Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński (“Polityka”), Jarek Szubrycht (“Gazeta Wyborcza”) oraz dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Prowadzący audycję PL21 11 listopada 2021 r. w Radiu 357:

9:00 - 12:00 - Ola Budka
12:00 - 15:00 - Darek Król
15:00 - 18:00 - Mateusz Fusiarz
18:00 - 21:00 - Marcin Cichoński

(Dział info Radia 357)

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.
Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25509