„Sen o smaku lukrecji” – premiera debiutanckiej płyty WRONY
Data: 05-11-2021 o godz. 12:21:03
Temat: Info


5 listopada br. upłynie pod znakiem wielu muzycznych emocji. Tego dnia ukaże się debiutancki album WRONY (Weronika Jasiówka), – wokalistki, autorki tekstów, producentki, perkusistki, zwyciężczyni 5. edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”.

Oprócz premiery krążka „Sen o smaku lukrecji”, w piątek ukaże się, będący także nagrodą w konkursie, teledysk do singla promującego album, a wieczorem wokalistka zaprezentuje się słuchaczom podczas koncertu na żywo oraz rozmowy w Czwórce.

(WRONA / fot. Anna Powałowska)


WRONA, czyli Weronika Jasiówka, to wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electro/alternative/pop. Jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym wystąpiła w IV edycji programu Must Be The Music, docierając do półfinału. Dotychczas zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (głównie w Wielkiej Brytanii). Solowa kariera Wrony rozpoczęła się na początku 2018 roku, w momencie wypuszczenia singla „Divide&Conquer”, który był efektem współpracy z duetem DJ-ów z Californii - La Riots.

https://www.facebook.com/WronaMusic
https://www.instagram.com/wronaofficial/
https://twitter.com/wronaofficial
https://www.tiktok.com/@princesswrona?
https://www.youtube.com/channel/UCFHdEuvTDCSWFQ5UwEkjmgg
https://listen.tidal.com/artist/6733306
https://open.spotify.com/artist/4BGx0SJF0EyZw3Es7vCBs7


– WRONA jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny jak tworzenie muzyki. W jej twórczości liczą się słowa. Niezwykłe jest to, że jest perkusistką, ale też multiinstrumentalistką i cały debiutancki album nagrała sama, a w czasie pandemii nauczyła się online produkcji muzycznej. Ponadto występuje w formie solo actu, czyli nagrywa po kolei wszystkie instrumenty, zapętla je i do tego śpiewa – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”.

5 listopada 2021 roku w sklepach i serwisach streamingowych, pojawi się debiutancka płyta WRONY „Sen o smaku lukrecji” wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Tego dnia, o godz. 12.00 na Facebooku oraz kanale YouTube Czwórki odbędzie się premiera teledysku do singla promującego album, a o godz. 18.00, rozpocznie się koncert, podczas którego artystka zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty na żywo. Transmisja wydarzenia w mediach społecznościowych Czwórki.

Zwyciężczyni konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” w ramach nagrody, oprócz debiutanckiej płyty, wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, koncertu na żywo w Czwórce, promocji płyty na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki, a także nagrania teledysku do singla z debiutanckiego albumu wzięła także udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Dodatkowo ZAiKS, partner konkursu, w ramach swojego wyróżnienia za najlepszą muzykę i teksty przyznał wokalistce nagrodę finansową. Następna edycja konkursu „Wydaj płytę

(WRONA / fot. Anna Powałowska)

WRONA
"Sen o smaku lukrecji"
℗ 2021 WRONA
Lista utworów: (czas. 31:39)
Premiera: 5 listopada 2021
pre-order

1. Cozonogi (2:28)
2. Double Tap (4:49)
3. Strvngers (3:32)
4. Teraz ja!!! (RADIO EDIT) (2:19)
5. Teraz ja!!! (3:10)
6. Matka Teresa (1:49)
7. Tinder Bingo (3:00)
8. Jak Debbie Harry (3:16)
9. D.I.E (WHO'S GONNA SAVE U NOW) (3:03)
10. Sen o smaku lukrecji (3:18)
11. Nebraska (0:49)

(Maria Polska - Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25505