Conan Gray z nowym singlem i koncertem w Polsce
Data: 03-11-2021 o godz. 12:06:46
Temat: Info


Jeden z najważniejszych popowych głosów pokolenia, Conan Gray (5.12.1998 San Diego, Kalifornia) wrócił z nowym singlem „Telepath” i zapowiedział trasę, w ramach której 11 maja 2022 wystąpi w warszawskiej hali COS Torwar.

„Telepath” to energiczny hymn z porywającym refrenem i charakterystycznym falsetem Conana. Gray jest współautorem piosenki razem z uznanymi twórcami hitów Julią Michaels (Justin Bieber, Gwen Stefani), Ilyą (Ariana Grande, Jennifer Lopez) i Caroline Ailin (Dua Lipa). Piosenka jest następcą singla „People Watching”, który zgromadził już blisko 85 milionów streamów. Z kolei wcześniejszy utwór Conana Graya, „Astronomy”, zdobył ponad 50 milionów odsłuchów oraz uznanie Taylor Swift, która nazwała piosenkę arcydziełem. Natomiast Olivia Rodrigo zaprosiła go do swojego teledysku „Sour Prom”.

Nadchodzący występ wokalisty w Warszawie będzie częścią trasy The Conan Gray World Tour 2022, która rozpocznie się 1 marca w Dallas. Conan Gray miał zagrać w Polsce już w 2020 roku, jednak wtedy plany pokrzyżowała pandemia. Teraz Amerykanin będzie miał jeszcze lepszą okazję do debiutu przed naszą publicznością, ponieważ koncertowa setlista z pewnością poszerzy się o nowe utwory, zapowiadające jego kolejną płytę. Gray wystąpi 11 maja 2022 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety w cenach zaczynających się od 119 złotych będą dostępne już od 29 października na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Ebilet.pl, Going.pl oraz w Empikach.

Świat usłyszał o Conanie, gdy ten w wieku 15 lat otworzył swój kanał na YouTube. Talent nastolatka eksplodował błyskawicznie, a jego debiutancki album „Kid Krow” momentalnie wskoczył na sam szczyt listy Billboardu, dając Grayowi tytuł najlepszego debiutanta od lat. Nie ma w tym nic dziwnego, bo autentyczność, z jaką Conan Gray komponuje swoje utwory zachwyca każdego – od Taylor Swift po Eltona Johna, który otwarcie pochwalił Conana za to, że jako jedyny artysta z Top 50 Spotify pisze swoje piosenki zupełnie samodzielnie. Conan Gray za sprawą emocjonalnego zaangażowania i niesamowitego głosu stał się głosem całego pokolenia obecnych dwudziestolatków na całym świecie.

Ponad 4 miliardy streamów na różnych platformach, okładkowe publikacje w najbardziej poczytnych magazynach świata, występy na największych festiwalach i w programach telewizyjnych świadczą, że Conan Gray jest już muzyczną gwiazdą o ogólnoświatowym zasięgu. Osiągnięcia imponują jeszcze bardziej, gdy uświadomimy sobie, że Gray wydał jak dotąd jeden pełnoprawny album „Kid Krow” i cała kariera jest jeszcze wciąż przed nim.

Conan Gray
"Telepath" (3:14)
℗ 2021 Republic Records, a division of UMG Recordings, Inc.
Premiera: 29 października 2021

(Conan Gray / fot. Dillon Matthew)


Conan Gray zaczął tworzyć swój muzyczno-wizualny świat mając zaledwie 12 lat. Pisał swoje piosenki w domu w centralnej części stanu Teksas. Udostępniał swoim obserwatorom także rysunki, zdjęcia, vlogi i luźne myśli. Gdy debiutował „Idle Town” w 2018, miał już całkiem sporą publiczność, która po prostu potrzebowała tego materiału. W ciągu kolejnych lat Conan Gray wydał EP-kę „Sunset Season”, zagrał trzy wyprzedane trasy koncertowe w USA i dwie w Europie, a w 2020 wydał debiutancki album „Kid Krow”. Wydawnictwo trafiło na 1. miejsce Billboard Top Pop Albums, 2. Top Album Sales oraz 5. Top 200. Krążek promowały single „Heather” oraz „Maniac”. Artysta pojawił się w programach takich jak „Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” czy „The Today Show”. Jego twórczość docenili przedstawiciele wpływowych mediów takich jak „Vogue”, „V Man”, „Teen Vogue”, „Cosmopolitan”, „Paper”, „The Fader”, „Forbes”, MTV, „I-D”, „Wonderland”, „Clash”, „Notion”, „Seventeen” i wielu innych.

https://en.wikipedia.org/wiki/Conan_Gray
http://www.conangray.com/
https://www.facebook.com/conangrayofficial
https://www.instagram.com/conangray/
https://twitter.com/conangray
https://www.tiktok.com/@conangray?
https://www.youtube.com/channel/UCUKxvWVo8lmRXkbTOkqUhGg
https://tidal.com/browse/artist/9042401
https://open.spotify.com/artist/4Uc8Dsxct0oMqx0P6i60ea
https://soundcloud.com/conan-gray
https://conangray.tumblr.com


W 2021 wydał już single „Overdrive”, „Astronomy” i "Telepath". Spodziewajcie się wielu niespodzianek od artysty w najbliższym czasie.

(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25494