Nowy singel „Start Dancing” artystki i producentki MIN t
Data: 21-09-2021 o godz. 15:33:43
Temat: Info


Nowy singel „Start Dancing” artystki i producentki MIN t (Martyna Kubicz)(ur. 1994) to prawdopodobnie najważniejszy moment w jej karierze.

Premierowy utwór mieści w sobie wyjątkową energię Berlina - miasta, które wrocławska artystka wybrała jako swój nowy dom. Singel pt. „Start Dancing” to taneczne i miejscami mroczne R&B, które zaskakuje kompozytorską dojrzałością i popowym potencjałem, łącząc odległe światy stylistyczne w perfekcyjną całość. MIN t nie boi się odważnych rozwiązań, udowadniając to wybuchową mieszanką electro, neo-soulu i popu…

Oparte na głębokiej linii basu „Start Dancing” jest jednocześnie wystawne i minimalistyczne. Energia – napędzana syntetycznymi strunami, których dźwięk nieustannie zmienia swoje natężenie – nigdy nie uspokaja ani nie zwalnia. Utwór zabiera naszą uwagę, dzięki wielowarstwowym partiom wokalnym MIN t, będących spoiwem bardzo wyraźnej brzmieniowo kompozycji.

(MIN t / fot. Andreas Labes)

W „Start Dancing” nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Ekspresyjny tekst piosenki napisała siostra artystki – Patrycja Kubicz. Jak podkreśla Martyna, już od dzieciństwa łączy je głębokie zrozumienie w sposobie wyrażania siebie i poczucie rozumienia się... bez słów.

W teledysku do „Start Dancing” MIN t porusza się po surrealistycznych światach inspirowanych twórczością Davida Lyncha. Czasami spotyka nieznajomych, innym razem samą siebie. Sekwencja odurzających obrazów, które we śnie mają absolutny sens, ale po przebudzeniu rozpadają się na pamięciowe fragmenty – to dzieło, które stworzyła reżyserka Sara Bustamante - Drozdek, a za zdjęcia odpowiada Adam Romanowski.

Za końcowy szlif produkcji odpowiada znakomity producent Leo Abrahams, blisko współpracujący z takimi gwiazdami muzyki jak Wild Beasts, Goldfrapp, Jon Hopkins czy Brian Eno.

„Start Dancing” to zapowiedź kolejnego, wielkiego etapu w karierze MIN t, a więc drugiego, solowego albumu.

MIN t
"Start Dancing" (Boosted) (4:04)
℗ 2021 MIN t
Premiera: 17 września 2021

https://www.facebook.com/MINtMartynaKubicz/
https://www.instagram.com/min_t_official/
https://twitter.com/min_tofficial
https://www.tiktok.com/@min_t_mk?
https://www.youtube.com/channel/UCDBdVsPWJFuqHp0c7YaHTcw
https://tidal.com/browse/artist/7829602
https://open.spotify.com/artist/3XWDa6sNlKADEYRI1mDvWs
https://soundcloud.com/mint_t

(Beata Wrona - Fabryka Rozgłosu)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25405