Maria Peszek - premiera albumu AVE MARIA i teledysku do utworu BARBARKA
Data: 11-09-2021 o godz. 23:00:39
Temat: Info


Czwartym singlem promującym najnowszy album Marii Peszek (Maria Teresa Peszek)(9.09.1973 Wrocław) jest utwór BARBARKA z gościnnym udziałem Oskara83 (PRO8L3M).W utworze zacytowane zostały fragmenty pieśni ,,Barka’’. Teledysk wyreżyserował Grajper.

Maria Peszek po raz kolejny się nie pieści i mówi o tym wprost. Własny, boleśnie szczery, czasami wręcz radykalny przekaz uzupełnia hasłami znanymi z ulicznych demonstracji: "Jestem wnuczką czarownicy, której nie udało się wam spalić". W kolejnych kompozycjach porusza tematy, które łączy to samo zjawisko - zderzenie prostej, codziennej miłości z naszym krajem.

Podaje bardzo ważne i aktualne treści w formie piosenek, które są... ładne. Po prostu. Można przy nich tańczyć. Można się przytulać. Jeżeli tak wygląda recepta Marii na dotarcie z wartościowym przekazem do świadomości słuchacza i widza to jest bardzo skuteczna.

Album "AVE MARIA" to płyta o miłości w trudnych czasach. W czasach, kiedy widzimy strach w oczach własnych rodziców i rezygnację w oczach własnych dzieci. Może chwilami zaboleć, ale w efekcie przynosi ukojenie, jak dobre lekarstwo, które musi być gorzkie. Maria Peszek mówi, że to prawdopodobnie najpiękniejszy album jaki nagrała. Trudno się z nią nie zgodzić.

Na płycie znajduje się 10 utworów, w tym także singlowe utwory "VIRUNGA", "AVE MARIA" i "J*BIĘ TO WSZYSTKO". Producentem muzycznym płyty i współkompozytorem wszystkich utworów jest Kamil Pater.

Tak, wiemy, że nie będzie łatwo, ale na pewno pięknie i mądrze.

(Maria Peszek i Marta Malikowska)


Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę "Miasto mania". Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album Artystki, zatytułowany "Maria Awaria”. Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, "Jezus Maria Peszek". Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej Artystki jest wydany w 2016 roku album „Karabin”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Peszek
http://mariapeszek.pl/pl
https://www.facebook.com/peszekmaria
https://www.instagram.com/mariapeszek_official/
https://twitter.com/mariapeszek
https://www.youtube.com/user/TVmariapeszek
https://tidal.com/browse/artist/4213490
https://open.spotify.com/artist/2bJ904AqmK8LRH9fGShlQM


Maria Peszek
"AVE MARIA"
℗ 2021 MANIA
Lista utworów: (czas. 44:02)
Premiera: 10 września 2021

1. ave maria (4:22)
2. jebię to wszystko (4:53)
3. virunga (3:56)
4. dzikie dziecko (3:18)
5. szambo wybiło (5:25)
6. viva la vulva (3:37)
7. lovesong (3:33)
8. pusto (5:54)
9. nic o polsce (3:56)
10. barbarka feat. Oskar83 (5:00)

(Ilona Wronkowska - Mystic Production)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25350