Kronika Muzyki Popularnej XX wieku
Data: 21-07-2004 o godz. 00:15:00
Temat: Książki


Minęło trochę czasu od wydania Kroniki Muzyki Popularnej XX wieku Zbigniewa Kowalczyka, ale warto wspomnieć, że takie wydawnictwo istnieje na rynku. Szczególnie w mediach, gdzie na każdym kroku jest w części lub całości cytowane bez wiedzy autora!

Kronika Muzyki Popularnej XX wieku zawiera około pięciu tysięcy informacji, dotyczących wykonawców i zespołów, nagrań, wydarzeń koncertowych, ale również sporo ciekawostek ze sfery obyczajowej i stylu życia związanych z życiem estradowym. Jest to publikacja, która ma ułatwić poruszenie się po obszarach rocka, bluesa, country, rapu, jazzu, soulu i innych gatunków muzyki popularnej, preferowanej przez najszersze kręgi odbiorców. Książka unika językowej swobody wypowiedzi prezenterskiej na korzyść syntetycznie i rzeczowo podanych wiadomości.

"Kronika Muzyki Popularnej XX wieku" - Zbigniew Kowalczyk (wyd. 1995 Astrum/Wrocław ISBN 83-86385-13-8) stron 434

Zbigniew Kowalczyk

Autor szykuje wydawnictwo wielotomowe - którego jeszcze nie było na polskim rynku i... zagranicznym!!!. (ponad sto tysięcy dat, a może będzie więcej? - zobaczymy)

Oto inne moje książki.
(pierwsza z prawej - Katalog płyt analogowych i kompaktowych podpisany przez... Marka Niedźwieckiego)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=246