Piękna Kelis w Polsce!
Data: 19-07-2004 o godz. 00:20:00
Temat: Koncerty


Kelis, najmłodsze i najpiękniejsze zjawisko na scenie muzyki soul i r'n'b wystąpi na jedynym koncercie w Polsce! Koncert odbędzie się w sobotę 11 września, w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie.

O jej udział w nagraniach zabiegają obecnie największe gwiazdy. Zadebiutowała w 1999 roku albumem 'Kaleidoscope', wyprodukowanym przez Chada Hugo i Pharrella Williamsa czyli The Neptunes! Płyta przyniosła trzy doskonałe single 'Caught Out There', 'Good Stuff' i Get Along With You' i wyniosła Kelis do poziomu takich sława muzyki soul jakl: Macy Gray, Lauryn Hill, Erykah Badu czy Angie Stone. Wielu dziennikarzy uważało nawet, że Kaleidoscope zdyskredytował osiągnięcia niektórych z nich!!!

Płyta zebrała doskonałe po obu stronach oceanu, szczególnie dobrze była odebrana w Wielkiej Brytanii otrzymując m.in. Brit Awards w kategorii - Najlepszy Międzynarodowy Debiut zaś magazyn New Musical Express uznał Kelis za Najlepszą wokalistką R'N'B.

Sukces debiutanckiego albumu przyniósł propozycje współpracy z największymi gwiazd sceny hip-hop, r'n'b, a nawet house. Kelis nagrywała z Outkastem 'Dracula's Wedding', Busta Rhymes 'What It Is', Guru's Jazzmastazz 'Supa Love', Foxy Brown 'Candy', NAS 'Hey, Nas', N.E.R.D. 'In Search of', Richard X 'Finest Dream' a także z Timo Maas 'Help Me' czy Moby 'Honey', a w tym roku z Enrique Iglesiasem 'Not In Love'.

ostatnim jednak czasie Kelis postanowiła mocniej skupić się na solowych dokonaniach i musiała mocno ograniczyć współpracę z innymi artystami. W listopadzie 2003 roku ukazał się jej trzeci album pt. 'Tasty'. Na płycie gościnie pojawili się: Andre 3000 z Outkast ("Millionaire"), Pharrell Williams - N.E.R.D./The Neptunes ("Protect My Heart"), Raphale Saadiq ('Glow', 'Attention') oraz oczywiście narzeczony Kelis - NAS ("In Public"). Część utworów włączając singlowy "Milkshake" wyprodukowali The Neptunes, jednak producentem całości album jest Kelis. Album przyniósł już dwa wielki hity "Milkshake" i właśnie święcący triumfy drugi singiel - "Trick Me". A w kolejce czeka już kolejny nowy singiel, który będzie Millionaire z gościnnym udziałem Andre 3000. Premiera na jesieni.

Wrześniowy koncert Kelis będzie jej pierwszym występem w Polsce. Artystka wystąpi z towarzyszeniem swojego 7 osobowego zespołu

Bilety w sprzedaży od 1 sierpnia w Warszawie w: Bileteriach EMPiK, Biletique Traffic-Club. Sprzedaż i rezerwacja internetowa www.shortcut.pl

(Warszawa on Line)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=232