Legendarne albumy Myslovitz wreszcie na platformach cyfrowych
Data: 07-05-2020 o godz. 21:26:29
Temat: Info


Myslovitz - dźwięk tej nazwy u wielu osób wywołuje mocne skojarzenia: niektórzy przenoszą się w czasie o kilkanaście lat i przypominają sobie chwile z młodości z muzyką grupy w tle – różne chwile... inni wspominają koncert sprzed paru miesięcy twierdząc, że wreszcie odkryli ścieżkę dźwiękową swojego życia.

A teraz wszyscy będą mieli ułatwiony dostęp do muzyki generującej wspomnienia i emocje, bo już dzisiaj (nareszcie!) na platformach cyfrowych pojawia się „Miłość w czasach popkultury” – najbardziej znany album grupy, a towarzyszy mu „Z rozmyślań przy śniadaniu” - album przełomowy i bezkompromisowy – para idealna!

Myslovitz to zespół, na który śmiertelnie obraził się Iggy Pop, za rzekome podbieranie mu fanek na wspólnej trasie. Jim Kerr z Simple Minds do dzisiaj wspomina ich koncerty i mówi, że byli „czarujący, oryginalni, wspaniali”. Janusz Kamiński kręcił im teledysk, a Ryszard Horowitz zrobił zdjęcie na okładkę. MTV uznało, że są najlepsi w Europie.

Ich historia to gotowy scenariusz filmowy, z wciągającą fabułą i zaskakującymi zwrotami akcji. I taka właśnie jest płyta „Z rozmyślań przy śniadaniu” - wciągająca i zaskakująca, nagrana przez artystów w pełni świadomych tego, co chcą przekazać; tytuły piosenek nawiązują do tytułów filmów, którymi wtedy zespół był zafascynowany. To z tego albumu pochodzą „Scenariusz dla moich sąsiadów” i „Myszy i ludzie”.

Myslovitz
"Z rozmyślań przy śniadaniu"
℗ 1997 Sony Music Entertainment Polska Sp. z o.o.
Lista utworów: (70:45)
Premiera: 7 maja 2020

1. Zwykły dzień (3:11)
2. Scenariusz dla moich sąsiadów (3:12)
3. Przebudzenie (3:15)
4. Uciekinier (4:25)
5. Anioł (3:37)
6. Margaret (4:04)
7. Filmowa miłość (2:47)
8. Z rozmyślań przy śniadaniu (2:32)
9. Przemijania (3:29)
10. Dwie myśli (4:21)
11. Zawód fotograf (2:10)
12. Glosy (2:46)
13. Do utraty tchu (3:46)
14. Myszy i ludzie (5:28)
15. Fabryczna (2:43)
16. Wielki błękit (5:03)
17. James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą do nikąd (3:35)
18. To nie był film (3:36)
19. To nie był film (Playback) (3:36)
20. To nie był film (Demo) (3:23)

Artur Rojek - gitary, wokal
Jacek Kuderski - bas, gitara akustyczna, chórki, tamburyn
Wojtek Powaga - gitara elektryczna
Przemek Myszor - gitary
Lala - perkusja

Gościnnie wystąpili:

Andrzej Smolik - instrumenty klawiszowe (2,8,9,12,16)
Tomasz Bonarowski - chórki (10), wah-wah (8)

Realizacja: Tomasz Bonarowski, Roman Dmowski
Produkcja: Tomasz Bonarowski, Myslovitz

Cyfrowe wydanie „Z rozmyślań...” zawiera również nagranie bonusowe: utwór „To nie był film” w trzech wersjach. Piosenka ta miała się znaleźć na płycie, ale ostatecznie ukazała się wtedy tylko na ścieżce dźwiękowej do filmu „Młode Wilki 1/2”; w tamtym czasie wzbudzała duże kontrowersje. A dzisiaj? Niedawno swoją interpretację utworu przedstawiła grupa PRO8L3M, zatem nie jest on obojętny kolejnym pokoleniom artystów i słuchaczy.

Myslovitz
"Miłość w czasach popkultury"
℗ 1999 Sony Music Entertainment Polska Sp. z o.o.
Lista utworów: (51:38)
Premiera: 7 maja 2020

1. Chłopcy (3:57)
2. Nienawiść (3:47)
3. Długość dźwięku samotności (4:11)
4. Dla ciebie (3:45)
5. Peggy Sue nie wyszła za mąż (4:25)
6. Gdzieś (4:32)
7. Kraków (4:07)
8. Miłość w czasach popkultury (3:13)
9. Noc (5:50)
10. Alexander (4:01)
11. My (3:26)
12. Zamiana (6:24)

Artur Rojek - wokal, gitara
Przemek Myszor - gitara
Wojtek Powaga - gitara
Wojtek „Lala” Kuderski - perkusja
Jacek Kuderski - gitara basowa

Realizacja: Tomasz Bonarowski
Reżyser dźwięku: Tomasz Rogula
Produkcja: Tomasz Bonarowski/Myslovitz

Drugi udostępniony w serwisach cyfrowych album to opublikowana w 1999 roku płyta „Miłość w czasach popkultury”, z której pochodzi “Długość dźwięku samotności”. O tej płycie napisano tysiące słów. Album otrzymał Platynową Płytę, a Myslovitz dostało nagrody Fryderyk w kategoriach: zespół, płyta, teledysk i piosenka.

Piosenki z “Miłości w czasach popkultury” ponad dwie dekady po premierze fani wciąż bez pomyłek śpiewają na koncertach. “Dla Ciebie”, “My”, “Chłopcy” i “Kraków” - zdecydowanie można nazwać największymi polskimi przebojami.

„To najwyższy czas na to, aby płyty jednego z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej pojawiły się w wirtualnej przestrzeni, która powstała dla osób ceniących sobie łatwy dostęp do wysokiej jakości legalnych nagrań” – powiedział Paweł Zienkiewicz z Sony Music. „Nasza scena muzyczna może być dumna z dorobku takich zespołów, jak Myslovitz. Muzyka cyfrowa to nie tylko tysiące utworów w zasięgu ręki, ale również nowy styl życia”.

Na specjalnie dedykowanej tej premierze stronie, która powstała we współpracy z serwisem Tidal, dziennikarze, artyści i przyjaciele zespołu opowiadają swoje osobiste historie związane z tymi albumami. Znalazły się tu również przysyłane przez fanów grupy pamiątki związane z zespołem. Gorąco zachęcamy do przesyłania własnych wspomnień oraz pamiątek na adres wspomnienia@myslovitz.pl.

Strona dostępna jest pod adresem www.myslovitz.pl www.myslovitz.pl

(Katarzyna Gawęska-Sony Music PL)







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=21692