AMJ rusza w trasę koncertową PRZESTWORZA. Premierowy koncert w Dzień Kobiet
Data: 04-03-2020 o godz. 00:03:49
Temat: Info


Wiosną 2020 r. Anna Maria Jopek (14.12.1970 Warszawa) wraz z 10-cio osobowym zespołem wyruszy w trasę koncertową, podczas której wystąpi w 9. miastach, m.in. w Szczecinie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie.

22 CDs

Projekt, zatytułowany „Przestworza”, to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie. Usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe utwory. Sprzedaż biletów na najnowszą trasę Anny Marii Jopek rozpocznie się już w połowie listopada br.


08/03 2020 SZCZECIN Filharmonia w Szczecinie im M. Karłowicza
13/03 2020 POZNAŃ Sala Ziemi Poznań Congress Center
14/03 2020 ŁÓDŹ Klub Wytwórnia
16/03 2020 GDYNIA Teatr Muzyczny
17/03 2020 BYDGOSZCZ Filharmonia Pomorska
23/03 2020 WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki
27/03 2020 BIELSKO-BIAŁA Bielskie Centrum Kultury
28/03 2020 KATOWICE NOSPR
06/04 2020 KRAKÓW Opera Krakowska

„Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze, ludzie, wymarzona obsada
- mówi Anna Maria Jopek

Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej.
- dodaje artystka.

(Anna Maria Jopek / fot. Robert Wolański)

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk oraz Atom String Quartet. Pierwszy koncert zaplanowano na 8 marca 2020 r. w Filharmonii im M. Karłowicza w Szczecinie. Kolejne spotkania odbędą się w Poznaniu, Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie.

Jak podkreśla managerka Anny Marii Jopek, artystka pracuje ostatnio na bardzo wysokich obrotach.

Aktualnie jesteśmy w trasie koncertowej w Azji, gdzie do połowy listopada zagramy serię koncertów w legendarnych klubach Blue Note
- mówi Joanna Drozda

Od 15 lat Ania regularnie wraca do Azji, przez ten czas zdążyła wypracować sobie stałą i silną pozycję na tamtejszym rynku muzycznym. Warto podkreślić, że w legendarnym klubie Blue Note Tokyo wystąpi po raz 30., a jej płyty, w tym najnowsza „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalisem, są dostępne w sklepach muzycznych w Japonii. W ostatnim czasie media obiegła również informacja, że Ania i Teatr Pieśń Kozła zostali zaproszeni przez Michaela Hirsta do przygotowania dwóch utworów, które będą towarzyszyć bohaterom serialu „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu, dodatkowo Ania zagrała w jednym z odcinków tego serialu
- dodaje Drozda.

Organizatorami koncertów w ramach wiosennej trasy zatytułowanej “Przestworza” są Sky Live Group, Good Taste Production, Klub Wytwórnia, Bielskie Centrum Kultury i Lansalot Events. Przedsprzedaż biletów dla użytkowników Allegro Smart! rozpocznie się 13 listopada br., pozostałe bilety do sprzedaży trafią 15 listopada br.

Anna Maria Jopek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu teatralnym „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współskomponowała muzykę, współpracowała także z awangardowym wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła. Przedostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. Jesienią 2018 ukazała się najnowsza płyta z Branfordem Marsalistem p.t. „Ulotne”.

Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Najnowsza płyta „To Whom it May Concern” ukazuje wrażliwość Wojtasika zarówno w sferze wykonawczej, kompozytorskiej, jak i w pieczołowicie dobranej obsadzie muzyków.

(Joanna Drozda-menadżer Anny Marii Jopek)
(Marta Wawrzeniecka-PR Manager Agencja Artystyczna 4music)







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=21308