TOOL. Parabola
Data: 08-12-2019 o godz. 12:19:27
Temat: Książki


Wraz z wydaniem przez TOOL z dawien dawna wyczekiwanej płyty skończyła się pewna epoka. Co prawda o muzycznej zawartości "Fear Inoculum" można dyskutować, niemniej jednak płyta i towarzysząca jej trasa koncertowa, dały nam impuls aby podsumować dotychczasową karierę tego - jakby nie patrzeć - kultowego zespołu.

Wydawnictwo In Rock z Bartkiem Koziczyńskim (Teraz Rock) zdecydowali się wznowić wydaną pierwotnie już kilkanaście lat temu "Parabolę" - oczywiście po gruntowej redakcji, uzupełnioną, poszerzoną i zaktualizowaną do września b.r.

Tool to zespół wielce enigmatyczny. „Parabola” jest jego pierwszą biografią, ułatwiającą rozwikłanie tajemnic i dezinformacji. Nowa edycja książki, w dwukrotnie większej objętości, zawiera historię grupy do płyty „Fear Inoculum”, przegląd projektów dodatkowych, omówienia wszystkich utworów i zakulisowy wgląd w polskie wątki związane z muzykami.

Bartek Koziczyński to dziennikarz miesięcznika "Teraz Rock" i Polskiego Radia. Ma na koncie książkowe biografie Red Hot Chili Peppers ("Kalifornizacja"), Pearl Jam ("Kontra") i System Of A Down ("Hipnotyczny krzyk") oraz leksykony "333 popkulturowe rzeczy... PRL" i "333 popkulturowe rzeczy... lata 90."

Tytul: TOOL. Parabola
Autor: Bartek Koziczyński
Redakcja: Paweł Brzykcy
Korekta: Barbara Borszewska
Skład i łamanie: Paweł Orłowski
Projekt okładki: Julisz Zujewski
Zdjęcia na okładce: Dieter von Pizmah (front), Taylor Hill/Getty (tył)
ISBN: 978-83-64373-63-3
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: listopad 2019 (wyd. II)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 308 + wkładka 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 405 g
Cena: + - 39 zł
Druk i oprawa:Abedik, Poznań

(Serdecznie Dziękuję Bartoszowi Zujewskiemu)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=20911