Unsound Festival ogłasza kolejnych artystów.
Data: 20-08-2018 o godz. 21:45:22
Temat: Info


Unsound to wydarzenie muzyczne, które już od 16 lat przeciera w Polsce muzyczne szlaki. Jak co roku odbędzie się w Krakowie, między 7 a 14 października.

Bilety na poszczególne wydarzenia Unsound trafiają dziś do sprzedaży. Uzupełniamy program oraz podajemy harmonogram

Bilety na poszczególne wydarzenia będą dostępne dzisiaj od godziny 16:00. Nasz program jest już prawie kompletny. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem tegorocznego Unsoundu.

Program muzyczny uzupełniają:

Bamba Pana & Makaveli / Colin Self presents Siblings, with Resina, Julia Ziętek & Maria Tomala 󾓦󾓨 / Drew McDowall & Florence To present Time Machines 󾓪 / Wojciech Jachna & Ksawery Wójciński / Jan Młynarski / jijijijijjij / Julek Ploski / Kelly Moran 󾓦 / Kode9 󾓪 / Kry / Lautbild / Michał Wolski / Miłosz Pękala presents Monoperkusja with Wiktor Podgórski / Miri Kat 󾓪 / MTV: Modular Television / Pokusa / Rabit b2b LEDEF 󾓦 / Remek Hanaj / Renick Bell 󾓦󾓥 / Sissel Wincent / Tayhana / We Will Fail / Wojciech Bąkowski / Young Majli b2b PLAL / Zdzisław Piernik & HATI / ZULI feat. Abyusif

DREW MCDOWALL to członek COIL – industrialnego zespołu z lat 90., którego wpływ na muzykę alternatywną jest nie do przecenienia. W 1998 roku ukazał się ich album „Time Machines”, na którym muzycy eksperymentowali ze środkami halucynogennymi i muzyką dronową, opartą na długich i powtarzających się dźwiękach. Słuchając „Time Machines”, inaczej postrzega się upływ czasu. Drew McDowall zaprezentuje to potężne brzmienie w zupełnie nowej formie. Razem z FLORENCE TO przygotowuje widowisko audiowizualne. Podczas tego samego wydarzenia odbędzie się europejska premiera

Podczas tego samego wydarzenia odbędzie się europejska premiera nowej płyty COLINA SELFA, queerowego amerykańskiego kompozytora i choreografa. Płyta zatytułowana „Siblings” to ostatnia część jego operetki utrzymanej w klimacie science-fiction. Do artysty na scenie dołączą RESINA (wiolonczela), JULIA ZIĘTEK (skrzypce) i MARIA TOMALA (altówka). Tego samego dnia wystąpi również KELLY MORAN, członkini Oneohtrix Point Never, która właśnie wydaje swój solowy album, na którym posługuje się elektronicznie przetwarzanym pianinem. Uwaga: to wydarzenie nie jest objęte karnetem i wymaga zakupu dodatkowego biletu.

ZDZISŁAW PIERNIK to polski tubista-wirtuoz, który nie tylko interpretuje muzykę współczesną, ale znany jest także z eksperymentów z tubą preparowaną. Muzyk dołączy do improwizującego duetu HATI w ramach programu porannych koncertów (Morning Glory). Zarówno Zdzisław Piernik, jak i duet Hati, w swoich poszukiwaniach nowych brzmień sięgają chętnie po instrumenty preparowane oraz akustyczne obiekty z odzysku. Kolejny duet tworzą MIŁOSZ PĘKAŁA oraz WIKTOR PODGÓRSKI. Ta dwójka artystów będzie z kolei zgłębiała możliwości perkusji w audiowizualnym projekcie „Monoperkusja”.

KODE9 został już uprzednio ogłoszony w naszym programie jako członek projektu AUDINT, ale to nie wszystko. Szef wytwórni Hyperdub zagra również set didżejski. Nie możemy się go doczekać – będzie to przecież tuż po premierze finałowego miksu z serii Fabriclive, który Kode9 przygotowuje wspólnie z Burialem. Kolejny artysta to ZULI. Za niedługo nakładem wydawnictwa UIQ ukaże się jego nowy album zatytułowany „Terminal”. Zuliemu towarzyszy popularny egipski raper ABYUSIF. Do poprzednio ogłoszonej JASSS dołączy THERESA BAUMGARTNER. Będzie to premiera audiowizualnego koncertu pod tytułem „Steam”.

Następny punkt programu to algorave – czyli muzyka tworzona w oparciu o algorytmy. Tę odmianę rave’ów zaprezentują w hotelu Forum RENICK BELL i MIRI KAT. Bell i Kat (razem z GEEK GIRLS CARROTS) przygotowują również warsztaty. Ich uczestniczki oraz uczestnicy będą mogli tego samego wieczora wystąpić przed publicznością i programować na żywo swoją muzykę.

W sobotnią noc w hotelu Forum wystąpi eksportowy artysta polskiej sceny techno MICHAŁ WOLSKI. Wolski zaprezentuje zupełnie nowy materiał, na którym zwrócił się w stronę powolnych i głębokich dźwięków. Premierowy będzie również występ WE WILL FAIL, czyli Aleksandry Grünholz, polskiej artystki, która właśnie wydaje swoją trzecią płytę. Punktem wyjścia dla We Will Fail jest IDM i techno, ale jest to bardziej muzyka do słuchania niż do tańca.

Ogłaszamy również kolejnych artystów nocnego programu klubowego: BAMBA PANA & MAKAVELI (skrzyżowanie zanzibarskiego tarabu, południowo- afrykańskiego house’u oraz gabberu); TAYHANA (z Mexico City, latynoskie brzmienia związane z kolektywami Naafi oraz Club Hiedrah de Baile); JIJIJIJIJJIJ (połączenie post-industrialnych gatunków z popem i ciężkimi odmianami muzyki klubowej) oraz KRY (hardcore’owe techno) z warszawskiego INTRUDER ALERTA; SISSEL WINCENT ze Szwecji, YOUNG MAJLI i PLAL z Wrocławia (nowe odmiany muzyki klubowej).

Na imprezie otwierającej Unsound wystąpi LAUTBILD, czyli Paweł Kulczyński, który buduje własne syntezatory i gra awangardowe techno. A do imprezy zamknięcia dołączają LEDEF z HOUSE OF KENZO, którzy wystąpią b2b z RABITEM.

Podziemia Hotelu Forum, czyli klub 89, będą ponownie opanowane w tym roku przez muzykę jazzową. Tym razem program nie będzie trzymany w tajemnicy. W piątek usłyszymy trębacza WOJCIECHA JACHNĘ wspólnie z kontrabasistą KSAWERYM WÓJCIŃSKIM; solowy występ perkusisty JANA MŁYNARSKIEGO oraz młode free-jazzowe trio POKUSA. W sobotę klimat będzie zupełnie inny - najpierw dronowy koncert PHILLA NIBLOCKA, a potem REMEK HANAJ z zespołem zagra nowy materiał p.t. „Wysiadywanie góry” .

Wśród zwycięzców unsoundowego open callu znajdują się WOJCIECH BĄKOWSKI, MTV: MODULARTELEVISION oraz JULEK PLOSKI. Bąkowski zaprezentuje materiał z albumu „Jazz Duo”, na którym przy pomocy dźwięków z urządzeń komunikacyjnych, muzyki stockowej i muzaku, stworzył intrygującą opowieść o współczesnym społeczeństwie. TV: modulartelevision to projekt PIOTRA CEGLARKA, JANA DYBAŁY oraz PIOTRA WOJTCZAKA (aka AARPS). Artyści za pomocą telewizorów CRT generują środowisko, które ułatwia koncentrację. JULEK PLOSKI tworzy muzykę z nagrań terenowych, a na ostatnim albumie głównym bohaterem są dźwięki z supermarketu TESCO.

W programie dziennym znalazł się m.in. „The Hum” KRISTEN GALLERNAUX. Film dotyczy zjawiska szumu oraz buczenia we współczesnych aglomeracjach miejskich – m. in. w Detroit. Projekcji będzie towarzyszyć rozmowa o „High Static, Dead Lines: Sonic Spectres & the Object Hereafter” - książce poświęconej podobnym problemom. RORY GIBBS, ANJA KANNGIESER i PAUL REKRET zaprezentują performans pod tytułem „Amplification/Annihilation”. Jak piszą sami artyści: „Estetyka zmian klimatycznych oraz wyginięcia jest wszechobecna w muzyce eksperymentalnej, nagraniach terenowych i sound-arcie ostatnich lat. Rzadko jednak rozważane są szersze konteksty wykorzystywania dźwięków „natury”. <<Amplification/ Annihilation>> zgłębia to, jak konfrontuje się zmiany klimatyczne z dźwiękiem, od romantyzmu natury po estetykę katastrofy.”

Pozostałych zwycięzców ogłosimy w kolejnym, ostatnim już ogłoszeniu programowym, które opublikujemy na początku września. Będzie ono poświęcone przede wszystkim rozległemu programowi dyskusyjnemu.

wydarzenie na FaceBooku

artyści na unsound i można posłuchać!

(Paulina Żaczek-PR Manager)







Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=18089