Vai, Satriani i Fripp wystąpią na Warsaw Summer Jazz Days
Data: 10-07-2004 o godz. 00:20:00
Temat: Koncerty


G3 czyli zespół gitarowy w składzie Steve Vai, Joe Satriani i Robert Fripp, określany przez niektórych jako "supertrio gigantów sceny rockowej", wystąpi we wtorek w Hali Torwar w Warszawie

Koncert odbędzie się w ramach trwającego obecnie w stolicy festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Będzie częścią trasy koncertowej muzyków z G3 po Europie, która trwa od czerwca.

Koncerty G3 zwykle składają się z czterech części. W pierwszych trzech każdy z muzyków grupy gra osobno, z własnym zespołem. W finale wszyscy spotykają się razem.

W koncertach pod szyldem G3 od samego początku, czyli od 1996 roku, brali udział gitarzyści Steve Vai i Joe Satriani. Trzecim gitrzystą początkowo był Adrian Legg, potem Eric Johnson, Kenny Wayne Shepherd, John Petrucci, Yngwie Malmsteen. W tym roku do muzyków dołączył lider legendarnego zespołu King Crimson - Robert Fripp.

Koncert grupy jest - po koncertach m.in. Patha Metheny'ego oraz Bobby'ego McFerrina - jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, która potrwa do 28 sierpnia. W ramach festiwalu łącznie odbędzie się około 30 koncertów

(PAP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=178