Jacob Banks znowu zachwyca!
Data: 25-07-2017 o godz. 22:35:55
Temat: Info


Urodzony w Nigerii i wychowany w Londynie 25-letni Jacob Banks (24.07.1991 Nigeria) tworzy brutalnie szczery soul. Samouk, Jacob Banks zaczął grać, śpiewać i tworzyć piosenki dopiero jako 20–latek.

Pierwsze występy młodego artysty podczas wieczorów „open-mic” w Birmingham w 2011r. od razu zwracały uwagę. Jego wyjątkowy głos i odważne, intymne kompozycje zapadały natychmiast w pamięć i potwierdzały nietuzinkowość artysty.

W 2013r. Jacob Banks zadebiutował EP-ką „The Monologue”, która nie tylko zdobyła uznanie krytyki, ale też otworzyła wiele możliwości, m.in. supportowania na trasie koncertowej samej Emeli Sandé i Alicii Keys! Ciągle poszukujący nowych rozwiązań muzycznych i brzmieniowych Jacob Banks wyróżnia się niezwykłą intensywnością emocjonalną swoich kompozycji.


„Myślę, że bierze się to częściowa stąd, że jestem z Afryki – ten bardzo ciężki, prawie wojowniczy klimat ma wiele wspólnego z tym skąd jestem” – tłumaczy Banks, który przeprowadził się do Anglii w wieku 13 lat. Artysta w swojej twórczości zdecydowanie skłania się w kierunku eksplorowania ciemnych stron ludzkiej natury, ale przy tym jest zawsze pełen nadziei i optymizmu.

(Ewa Urbańska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16215