Australijczycy z Cut Copy prezentują „Airborne”
Data: 06-07-2017 o godz. 21:44:46
Temat: Info


Australijczycy z Cut Copy czyli autorzy przebojów „Hearts On Fire” i „Lights & Music” prezentują „Airborne” – pierwszy oficjalny singel od czterech lat!

"Airborne” to przedsmak nowego materiału, nad którym muzycy Cut Copy pracowali w studiach na całym świecie. Utwór wyprodukował Ben Allen znany ze współpracy m .in. z Deerhunter i Animal Collective.


Dziś rano zespół udostępnił fanom najnowszy singel m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Warszawie – fani mogli posłuchać ściągnąć kawałek w centralnych miejscach w miastach i odsłuchać na swoich iPhone’ach.

Jako headlinerzy wyprzedanych koncertów i goście najważniejszych festiwali muzycznych (Coachella, Lollapalooza w Stanach, Pitchfork w Hiszpanii, Summer Sonic w Japonii i Open’er w Polsce) Cut Copy w ciągu ostatnich dziesięciu lat stali się zespołem światowego formatu. Niegdyś nagrywający w zaciszu własnej sypialni Dan Whitford to dziś frontman zespołu, w skład którego wchodzą również gitarzysta Tim Hoey, perkusista Mitchell Scott i basista Ben Browning. Australijczycy mają na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym przełomowy, doceniony przez krytyków „In Ghost Colours” z 2008 r. i wydany trzy lata później „Zonoscope”, który zdobył dwie nagrody ARIA i był nominowany do GRAMMY.

(Rafał Rejowski-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16140