Ringo
Data: 16-01-2017 o godz. 20:00:00
Temat: Książki


Pasjonująca biografia Najsławniejszego Perkusisty Świata.

Swoją grą Ringo (7.07.1940 Dingle, Liverpool) wyznaczał rytm całego pokolenia, a ikoną rocka pozostaje do dziś.Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był naćpany? Dlaczego The Beatles ukrywali jego odejście z zespołu? Jakie konsekwencje miała odmowa wizyty u filipińskiego dyktatora? Kim tak naprawdę jest Ringo Starr?

Ringo to pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles – od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla.

*****


MAX WEINBERG: Ci z nas, którzy grali na perkusji, chcieli być Ringiem Starrem. Chcieliśmy umieć grać w tak chwytliwy sposób. Ringo miał i wciąż ma znakomite wyczucie tempa, wielki talent i wyjątkowy muzyczny smak.


PHIL COLLINS: Nie wiem, ilu muzyków zaczęło grać dzięki Ringowi, ale wiem, że wśród perkusyjnej starszyzny Ringo jest bardzo doceniany, ponieważ to świetny bębniarz. Mogę o nim mówić w samych superlatywach.


KENNY ARONOFF: U Ringa najbardziej doceniam jego wyjątkowe pomysły i wyczucie. Nawet to wyczucie postawiłbym na pierwszym miejscu, ale i tak wszystko się łączy. Ma polot i styl – to świetne odzwierciedlenie jego charakteru. Poza tym jest leworęczny, ale grał na zestawie dla praworęcznych, przez co jego zagrywki były bardzo nietypowe. To prawdziwy artysta.


JOHN DENSMORE: Uwielbiam jego grę. Uważam, że Ringo był duszą The Beatles.

*****

Michael Seth Starr – od 1995 roku reporter telewizyjny oraz felietonista w „The New York Post”. Autor filmografii Petera Sellersa oraz wielu biografii, m.in. Joeya Bishopa, Raymonda Burra, Bobby’ego Darina czy Redda Foxxa.


Tytuł: Ringo (Ringo. With a Little Help)
Autor: Michael Seth Starr
Tłumaczenie Jakub Michalski
Projekt okładki: Paweł Szczepanik/BookOne.pl
ISBN: 978-83-7924-536-9
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2016
Format: 145 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 448 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 500 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15479