Nigel Kennedy zagra Hendrixa we Wrocławiu
Data: 25-02-2015 o godz. 16:45:32
Temat: Info


Skrzypce jak gitara, czyli Nigel Kennedy zagra Hendrixa na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu! Kawałki najgenialniejszego gitarzysty w historii rocka nie mogą być z sukcesem przełożone na inny instrument... chyba, że zrobi to jeden z najlepszych współczesnych wirtuozów skrzypiec!

1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu „niemożliwego” dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy znakomity Hendrix Project.

Thanks Jimi Festival już od 13 lat gromadzi w stolicy Dolnego Śląska tysiące fanów gitary. W zeszłym roku na wrocławskim Rynku pojawiło się ich dokładnie 7 344. W tym roku pomysłodawca imprezy – Leszek Cichoński planuje tę liczbę przebić, zapraszając do Wrocławia m.in. słynnego brytyjskiego skrzypka, w którego rękach skrzypce zabrzmią z mocą najlepiej nagłośnionej elektrycznej gitary!

Nigel Kennedy to artysta zaskakujący i rewolucyjny. Otrzymał znakomite wykształcenie muzyczne, ucząc się gry na skrzypcach u samego Yehudi Menuhina, a następnie w Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W 1980 zadebiutował z orkiestrą Filharmoników Berlińskich, a w 1987 z Filharmonikami Nowojorskimi. Jego płyta z Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedający się utwór muzyki klasycznej wszech czasów.

Jednak klasyka to tylko jedno oblicze Nigela Kennedy'ego, nazywanego również „dzikim człowiekiem popu”. To określenie narodziło się wraz z wydaniem przez niego płyty The Kennedy Experience, inspirowanego twórczością Jimiego Hendrixa. Album pokazał, z jaką łatwością artysta przekracza granice między klasyką a rockiem, tworząc fascynujące interpretacje nieśmiertelnych przebojów.

Hendrix Projekt został okrzyknięty przez brytyjski dziennik the Guardian „wstrząsająco intensywnym” i „niezwykle imponującym”. Elektryczne skrzypce Nigela Kennedy'ego, bass Tomasza Kupca, gitary w rękach Douga Boyle i Juliana Buschbergera oraz instrumenty perkusyjne Ophry Robinsona i Adama Czerwińskiego wyczarowują nową, jazzującą jakość utworów Hendrixa.

Połączenie jej z unikalnym talentem i znakomitym kontaktem Nigela Kennedy'ego z publicznością, tworzą podczas występów Hendrix Projekt niesamowitą atmosferę.

Takie wrażenia będą też towarzyszyć Gitarowemu Rekordowi Guinnessa we Wrocławiu. Tym bardziej, że koncertowe emocje podsyca jeszcze informacja o wcześniej potwierdzonej gwieździe festiwalu – grupie THE GIPSY KINGS Family Reunited. Uwielbiani przez publiczność na całym świecie wirtuozi flamenco zagrają na finał Thanks Jimi Festival 2015.

Nigel Kennedy najpierw pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa, a później, w Koncercie Gwiazd w Hali Stulecia, usłyszymy pełne wykonanie Hendrix Project.

Już wkrótce do sprzedaży trafią bilety na towarzyszący Rekordowi Koncert Gwiazd w Hali Stulecia. Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa, jak zawsze, przewidziane są duże zniżki. To, czy Wrocław już po raz kolejny zapisze się w Księdze Rekordów, będzie pewne dopiero 1 maja, ale już teraz wiemy, że na uczestników festiwalu czekają wielkie muzyczne niespodzianki.

Materiały do nauki "Hey Joe" Jimiego Hendrixa, co roku granego przez uczestników Rekordu, oraz bieżące informacje o Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdują się na stronie: www.heyjoe.pl

(Kinga Bacewicz - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12612