Świat nie jest taki zły
Data: 24-02-2015 o godz. 22:27:48
Temat: Książki


"ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY"
to rozmowa pełna poruszającej szczerości,
z ogromnym ładunkiem emocjonalnym.


Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek. Występowała na scenach, na których lśniły Edith Piaf i Marlena Dietrich . Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Spotkała nadzwyczajną miłość.

HALINA KUNICKA

Niezwykle elegancka i piękna dama polskiej piosenki. A zarazem zwyczajna kobieta, borykająca się z troskami i niełatwymi wyborami, grająca role czasem trudne do pogodzenia: artystki, żony, matki. "Świat nie jest taki zły" dla wielu będzie powrotem do frapujących lat młodości, którym towarzyszyły piosenki śpiewane przez Halinę Kunicką.


Nigdy nie zapomnę pierwszego wyjazdu do Stanów. Znalazłam się wtedy w innym świecie, o którego istnieniu nie wiedziałem. To było fascynujące przeżycie. I wtedy, i za każdym razem kiedy tam byłam, dziękowałam losowi, że mogę poznać tyle niezwykłych miejsc.
Pokonywaliśmy ogromne odległości z miasta do miasta, bo trasy przeważnie obejmowały Amerykę i Kanadę. Nasze wyjazdy organizował impresario Janek Wojewódka. Nie tylko zapraszał z Polski artystów estradowych, ale też jako pierwszy sprowadzał spektakle teatralne. Byliśmy w dziesiątkach miejsc. W Nowym Jorku, Chicago, Montrealu, Ottawie, Detroit, Cleveland, a także w wielu innych małych miejscowościach.
Kiedy mieszkaliśmy w Nowym Jorku, w ciągu tygodnia objeżdżaliśmy wszystkie okoliczne miasteczka. Podobnie w Chicago. To było nieludzko męczące. Bywało, że przejeżdżaliśmy setki kilometrów, po czym natychmiast trzeba było stanąć na scenie. Zdarzyło się, że w drodze byliśmy od siódmej rano do siódmej wieczorem, a już o ósmej zaczynał się występ. Ale dzięki tym trasom człowiek nasycał się zupełnie nową barwą - po tej szarości, w jakiej wówczas żyliśmy w naszym kraju. (...) (str. 156)


Tytuł: Świat nie jest taki zły
Autor: Halina Kunicka i Kamila Drecka
ISBN: 978-83-7515-299-9
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: luty 2015
Format: 153x212 mm
Oprawa: twarda
Stron: 320
Waga: około 575 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Pani Ewie Sajek


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12610