Majówka z Rodriguezem
Data: 22-02-2015 o godz. 19:42:11
Temat: Info


Fani talentu legendarnego Sixto Rodrigueza (10.07.1942 Detroit, Michigan) z niecierpliwością wyglądają wiosny. A wszystko to za sprawą zapowiadanej na maj trasy koncertowej, w którą ruszy ten wciąż otoczony tajemnicą artysta.Sixto Rodriguez, który dwa lata temu w ciągu zaledwie kilku miesięcy z mało znanego muzyka stał się gwiazdą wielkiego formatu koncertem w Glasgow rozpocznie 3 maja swój europejski tour. Wielka Brytania gościć go będzie jeszcze na dwóch występach: w Manchesterze i Londynie - bilety na ten koncert są już wyprzedane. Następnie „Sugar Mana” na żywo będą mieli okazję usłyszeć mieszkańcy Luxemburga (9 maja), Zurychu (12 maja) i trzech włoskich miast: Mediolanu (15 maja), Rzymu (20 maja) oraz Firenze, gdzie 23 maja artysta zakończy swoją europejską wiosenną trasę.

Polscy fani Sixto doskonale pamiętają serię trzech występów, które odbyły się u nas w marcu zeszłego roku. Wszystkie koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej wyprzedane zostały w kilka minut!

Polacy pokochali Rodrigueza i z niecierpliwością czekają na jego kolejną wizytę w naszym kraju. Album „Searching For Sugar Man” w krótkim czasie zdobył u nas status Platynowej Płyty i od dnia premiery przez wiele miesięcy nie schodził z listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce. W najnowszym notowaniu listy OLIS - płyta Rodrigeza znalazła się w pierwszej setce najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Zainteresowanie muzyką tego niezwykłego artysty jest ogromne. Rockowe ballady, folkowe granie i akustyczna gitara to przepis Rodrigueza na naprawdę przebojową płytę. Każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

(Paweł Zienkiewicz-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12596