Passion Pit - wielki powrót mistrzów electro-pop!
Data: 17-02-2015 o godz. 19:34:08
Temat: Info


Passion Pit to jedna z najpopularniejszych indie-popowych kapel świata. Dwie płyty z jej dyskografii osiągnęły nakład ponad 700 tysięcy egzemplarzy a poszczególne single pobierano już ponad 4 miliony razy

Nowy, długo oczekiwany trzeci album „Kindred” ukaże się 21 kwietnia. Zwiastuje go singel “Lifted Up (1985)” Dodatkowo jest on (wraz z drugim utworem “Where The Sky Hangs”) dostępny do darmowego pobrania dla wszystkich, którzy już teraz zamówią album w serwisie iTunes .

„Kindred” to swoisty list miłosny głównodowodzącego grupy – Michaela Angelakosa – do swojej żony. Nagrany został w Nowym Jorku wraz ze stałymi współpracownikami grupy Chris Zane, Alex Aldi i Benny Blanco. Od strony muzycznej to kontynuacja muzycznych poszukiwań Angelakosa, lubującego się w przetwarzaniu dźwięków do granicy ich rozpoznawalności (to co wiele osób na płycie uważać będzie za brzmienie klawiszy, jest w rzeczywistości przepuszczonym przed studyjne efekty specjalne głosem wokalisty zespołu).

Album jest następcą krążka „Gossamer” z 2012 (hity ‘Take A Walk’, ‘Carried Away’ i ‘Constant Conversations’) podczas promocji którego Passion Pit wystąpili w najważniejszych amerykańskich programach - “Saturday Night Live” i “Live on Letterman”, wyprzedali Madison Square Garden I pojawili się na tak prestiżowych festiwalach jak Lollapalooza czy Governors Ball. Ostatnio Passion Pit współpracowali ze Skrillexem i Madeonem.

Tracklista KINDRED:

1. Lifted Up (1985)
2. Whole Life Story
3. Where the Sky Hangs
4. All I Want
5. Five Foot Ten (I)
6. Dancing on the Grave
7. Until We Can’t (Let’s Go)
8. Looks Like Rain
9. My Brother Taught Me How To Swim
10. Ten Feet Tall (II)

(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12586