Lodovica Comello nowy klip i nowy album już w marcu
Data: 16-02-2015 o godz. 16:55:59
Temat: Info


W marcu ukaże się debiutancki album: Lodovica Comello (13.04.1990 San Daniele del Friuli, Włochy) pt. „Universo” – dzieciaki szaleją w PL na punkcie serialu „Violetta” emitowany na Disney Channel.

Lodovica Comello urodziła się w San Daniele del Friuli, we Włoszech. Od najmłodszych lat była szkolona w aktorstwie, tańcu i grze na gitarze. Wzięła udział w trasie "Patito Feo Il Mondo di Patty" we Włoszech i Hiszpanii oraz jako chórzysta trasie "Brenda Asnicar Tour". Obecnie mieszka zarówno w Buenos Aires jak i we Włoszech. Wynika to z jej udziału w południowoamerykańskim serialu telewizyjnym "Violetta", który zdobył ogromną popularność wśród młodzieży na całym świecie. W Polsce serial emitowany jest przez kanał Disney Channel i zyskał rzeszę wiernych fanów. W serialu Lodovica wciela się w postać Franceski – inteligentnej dziewczyny i oddanej przyjaciółki, która uczy się w prestiżowej szkole dla najbardziej utalentowanych młodych artystów Studio 21.

Debiutancka płyta Lodovica Comello zatytułowanej „Universo” ukazała się w Polsce w 2013. Lodovica zakończyła prace nad swoją drugą płytą – „Mariposa” (premiera w kwietniu). Artystka zaprosiła do nagrania duetu polskiego młodego, debiutującego polskiego woklaistę – Szymona Chodynieckiego. Razem nagrali singel „Sin Usar Palabras/ Bez słów’, który promuje ten album. Artyści w najbliższy czwartek nagrywają teledysk w Warszawie do tego utworu!

Szymon Chodyniecki to urodzony w 1994 roku, polski wokalista, producent i kompozytor. Jest multiinstrumentalistą - potrafi grać na wiolonczeli, gitarze, fortepianie oraz perkusji. Swoją pierwszą piosenkę „Nikt nie zauważy” napisał w wieku 11 lat. Mając 15 lat napisał jedne ze swoich najbardziej popularnych utworów: „Miłość” i „Przeważnie”. Od 2009 roku Chodyniecki był wokalistą South Blunt System dla którego pisał i produkował utwory. Zespół odważnie eksperymentował z dźwiękami, tworząc nowy gatunek muzyczny - nietuzinkowe połączenie reggae z bitami spokrewnionymi z hip-hopem. Grupa została dostrzeżona przez szerszą publikę, kiedy w 2012 roku zdecydowali się na współpracę z takimi artystami jak Chada, Hukos, Zelo, Bezczel czy Młody M. Jednak przełomem w ich muzycznej karierze okazała się kolaboracja z Paxon i Bas Tajpan.

W 2013 roku na rynku pojawił się pierwszy album SBS, zatytułowany „I’m seeing”. Krążek jest swoistym podsumowanie trzyletniej wspólnej pracy zespołu. Jest ona przekrojem rozwoju muzycznego Szymona i jego zespołu. Krążek promowały takie single jak „Była Chłodna” oraz „Miłość” zyskując ponad 20 milionów wyświetleń w serwisach streamingowych. South Blunt System wydali swój drugi album „Potęga w czynie” 23 marca 2014 roku. Krążek został w całości napisany, zaaranżowany oraz wyprodukowany przez Szymona Chodynieckiego. Był to ostatni projekt wokalisty w ramach SBS. Obecnie przygotowuje się on do wydania solowej płyty pod szyldem wytwórni Sony Music Poland. Twórczość Chodynieckiego nie uszła uwadze europejskiego rynku muzycznego. Pod jej wrażeniem była gwiazda serialu „Violetta”, Lodovica Comelli, która zaprosiła go do współpracy przy piosence „Sin Usar Palabras / Bez słów”. Oficjalna premiera teledysku będzie miała miejsce w marcu 2015 roku.

TRACKLISTA: "Universo" – premiera 18.03.2014

CD

1) Outro Dia màs
2) Sòlo Musica
3) Para siempre
4) Universo
5) La cosa mas linda
6) Una nueva estrella
7) I only want to be with you
8) Universo Instrumental
9) Universo (Unplugged)

CD/ DVD Deluxe

1) Outro Dia màs
2) Sòlo Musica
3) Para siempre
4) Universo
5) La cosa mas linda
6) Una nueva estrella
7) I only want to be with you
8) Universo Instrumental
9) Universo Unplugged Spanish Version
10) Universo Unplugged Italian Version

DVD :

The making of “Universo” (15 mins)

1. Universo (Unplugged Spanish Version)
2. Universo (Unplugged Italian Version)

(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12577