Behemoth: Wysokie wymagania wobec siebie
Data: 01-07-2004 o godz. 00:30:00
Temat: Info


Dobiega końca pierwszy etap prac nad „Demigod”, najnowszym albumem Behemoth, długo oczekiwanym następcą „Zos Kia Cultus (Here And Beyond)”.

Grupa jeszcze tylko przez kilkanaście dni okupować będzie lubelskie studio Hendrix, by pod koniec lipca przenieść się z miksami do szwedzkiego Dug Out i oddać w opiekę Daniela Bergstranda (m.in. Meshuggah, In Flames). W międzyczasie – od koncertów w Niemczech i Austrii - ruszy promocja nowej płyty na Zachodzie.

Cały proces nakładania śladów zajmuje nam więcej czasu, niż to sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Wynika to przede wszystkim z cholernie wysokich wymagań jakie przed sobą stawiamy” - tłumaczy powody przedłużenia sesji nagraniowej Nergal, lider Behemoth. – „Staramy się wydobyć jak najwięcej z potencjału, który drzemie w zespole, tak aby w efekcie nagrać najbardziej najlepszy album w naszej historii. Właśnie skończyliśmy nagrywać partie basu oraz prawego kanału gitary. W międzyczasie nagrywam pierwsze linie wokalne i te stanowią dla mnie samego największą niespodziankę, albowiem nigdy wcześniej nie brzmiały tak intensywnie i brutalnie. Za chwilę dołączy do mnie Seth i razem będziemy pracować nad partiami solowymi.

Orion, basista zespołu dodaje: „Sekcja rytmiczna brzmi zabójczo. Udało nam się uzyskać dokładnie takie brzmienie basu, o jakie nam chodziło - potężne, nisko osadzone, a jednocześnie agresywne.

Nagrywanie „Demigod” w studiu Hendrix potrwa jeszcze około trzech tygodni. Tuż po zakończeniu sesji, 15 lipca, zespół zagra promocyjny koncert w Hamburgu. Tam również odbędzie się spotkanie z przedstawicielami europejskich mediów, zorganizowane przez agencję promocyjną Sure Shot z Niemiec. Dwa dni później Behemoth zagra na festiwalu Kaltenbach w Austrii (www.kaltenbach-openair.at), zaś 26 lipca materiał trafi w ręce Daniela Bergstranda, który zmiksuje go w swoim studiu Dug Out (Meshuggah, Strapping Young Lad, In Flames). Również w Szwecji zostanie zrobiony mastering „Demigod”. Materiał powinien trafić na rynek pod koniec października nakładem Mystic Production (Polska), Olympic / Century Media (USA), Regain (Europa i Azja), Raven (Izrael), Irond (Rosja).

Natomiast premiera pierwszego oficjalnego DVD Behemoth - „Crush.Fukk.Create.” - została przesunięta na przełom sierpnia i września. Chwilę później zespół ruszy na europejskie tournee w towarzystwie grup Krisiun, Incantation oraz Ragnarok.

(Mystic Production)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=125