Sławek Pietrzak apeluje o...
Data: 28-11-2014 o godz. 21:41:31
Temat: Info


Rodacy – Zuch Kazik to genialnie zaśpiewane największe hity z prawdopodobnie najciemniejszego okresu naszego kraju – z głębokiej komuny.Największe hity, jak wcześniej wspomniałem w super aranżach, ujęte w mocno prześmiewczy sposób, bo tylko tak dzisiaj można pokazać muzyczno-komunistyczną naszą przeszłość.

Apeluje, żeby każdy z Was posłuchał w jakich bredniach i jakim zakłamaniu musieliśmy żyć, dojrzewać i funkcjonować.

Dla mnie osobiście przerażający, totalitarny czas pod sowiecką okupacją. Dzięki Bogu dzisiaj możemy słuchając tych piosenek sobie z nich pokpić i pożartować, co kiedyś byłoby absolutnie niemożliwe. ZUCH KAZIK to nowy projekt kabaretowego wcielenia Kazika Staszewskiego i jego kolegów - Mirka Jędrasa - wokalisty i klawiszowca zespołu Zacier, Andrzeja „Izi” Izdebskiego - producenta i gitarzysty zespołu Kazik, Piotra Łojka - muzyka zespołu Elektryczne Gitary i Michała Jędrasa - perkusisty zespołu Zacier.

Formacja powstała na potrzeby Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia, który od 7 lat gromadzi pod swoimi skrzydłami rzeszę wokalno-instrumentalnych grup awangardowych.

- Repertuar zespołu Zuch Kazik stanowią piosenki mniej lub bardziej zaangażowane politycznie, które wychwalając ideologię socjalistyczną, demaskują najlepiej prawdziwe oblicze tego parszywego ustroju oraz totalitaryzmu i fanatyzmu w ogóle. Jest w nich dużo niezamierzonych wspomnień z naszego dzieciństwa, jest atmosfera lat, w których przyszło nam dorastać, są echa terroru, zbrodni boleśnie nigdy nie rozliczonych. Są tu jednocześnie ładne melodie, niektóre bardzo stare, których śpiewanie sprawia nam przyjemność muzycznie, również przewrotną, gdyż pozwala po latach wyśmiać ten przebrzmiały system w sposób w jaki nie dało się tego uczynić onegdaj. To rodzaj zemsty po latach. Każdy kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie pojmie w mig, że nie jest to w żadnym wypadku gloryfikacja komunizmu, ani za nim tęsknota, ale próba jego zdyskredytowania i wyszydzenia. Ale przede wszystkim jest to zabawa. Po zakończeniu tej płyty śmiało możemy powiedzieć, że nie ma już na świecie takich piosenek, których Kazik jeszcze nie śpiewał i nie nagrał – opowiada o płycie „Zakażone piosenki" Mirek Jędras, dyrektor artystyczny festiwalu Zacieralia i współzałożyciel Zucha Kazika.

(Sławek Pietrzak - SP Records)
(Małgosia Kowalczyk - SP Records)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12348