Gitary Dobrej Woli - Ofiaruj niepotrzebny instrument!
Data: 27-11-2014 o godz. 18:40:07
Temat: Info


Jeśli w twoim domu leży nikomu niepotrzebna gitara – oddaj ją nam. Instrument przekażemy do Zakładu Karnego w Oleśnicy, gdzie więźniowie chcą założyć kółko gitarowe i uczyć się gry na instrumencie.

Kółko gitarowe to tylko jeden z wielu kulturalnych projektów, w których uczestniczą więźniowie. – Mamy czas i chcemy go dobrze wykorzystać – mówi jeden z więźniów, pełniący funkcję Bibliotekarza.
– Takie zajęcia nie tylko zajmują czas, ale tworzą też wrażenie normalności i na pewno pozwolą łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po zakończeniu wyroku.

Ten pomysł to oddolna inicjatywa osadzonych – potwierdza Dariusz Stępień, wychowawca z oleśnickiego Zakładu. – Na ich prośbę na koncerty w więzieniu zdecydowało się już wielu artystów. Był wśród nich zespół rockowy z Niemiec „Open the Heaven”, ale też zespół seminarzystów franciszkańskich z Wrocławia. W zakładzie Karnym w Oleśnicy zagrał też gitarzysta Leszek Cichoński, Jan Budziaszek z grupy „Skaldowie” i Jacek Krzaklewski z „Perfectu”. Wykonawcy często byli zaskoczeni serdecznością, z jaką powitano ich na miejscu. Obecnie staramy się zaprosić kolejnych artystów, a w listopadzie powtórnie koncertować będzie zespół „Open the Heaven”.

Owocem tych muzycznych spotkań jest inicjatywa założenia kółka gitarowego i nauki gry na gitarze przez skazanych. Potrzeba jednak zarówno sprzętu, jak i nauczyciela.

Niepotrzebne gitary można zostawiać w biurze WTG przy ul. Ruskiej 46a/14, a wszelkie zapytania w tej kwestii prosimy wysyłać na adres biuro@gitaraplus.pl lub dzwoniąc na numer 71 718 29 17. więcej na facebooku

Zapraszamy do udziału w akcji „Gitary dobrej woli”!

(Kinga Bacewicz - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe)
Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12345