07.12.2014: Tommy Emmanuel zagra we Wrocławiu!
Data: 08-11-2014 o godz. 20:49:53
Temat: Info


Niezrównany mistrz techniki fingerstyle Tommy Emmanuel (31.05.1955 Muswellbrook , Australia), zagra na zakończenie XVII Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Australijczyk, który nigdy nie odebrał formalnej edukacji muzycznej, ma już na swoim koncie ponad 20 znakomitych albumów i 2 nominacje do nagrody Grammy.

Niespotykany geniusz, spontaniczność i otwartość na reakcje publiczności to cechy, które sprawiają, że koncerty Tommiego Emmanuela cieszą się olbrzymią popularnością. Tak samo zapowiada się występ gitarzysty we wrocławskim WCK.

Kariera Tommiego Emmanuela zaczęła się niemal natychmiastowo, kiedy jako czteroletnie dziecko dostał do ręki gitarę. Pierwszych lekcji gry na instrumencie udzielała mu matka i zaledwie dwa lata później Tommy zaczął występować w rodzinnym zespole The Emmanuel Quartet. Fenomenem jest też fakt, że gitarzysta nigdy później nie odebrał formalnej edukacji muzycznej, ale całe życie uczył się grać ze słuchu. Już jako siedmiolatek Tommy zachwycił się nagraniem Cheta Atkinsa († 2001) i postanowił poświęcić się technice fingerstyle. Jest to sposób grania na gitarze, polegający na jednoczesnym graniu linii basu, melodii, akordów i odgłosów perkusyjnych, co daje efekt obecności kilku muzyków na scenie.

(więcej tutaj )


Zobacz także:

11.11.2014: Listopadowy smooth jazz

Gitary dobrej woli: Ofiaruj niepotrzebny instrument!

Dowozimy seniorów na wydarzenia!

Pomóżcie nam kablować!(Gitarzystki - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12270