Nowy teledysk Czarno-Czarni - Prosty plan!
Data: 04-11-2014 o godz. 18:43:32
Temat: Info


17 listopada 2014 roku nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ, ukaże się najnowszy album Czarno-Czarni . Dwupłytowe wydawnictwo jest zapisem najciekawszych dokonań zespołu z okresu lat 1998– 2014.Dodatkowo na płycie znajdą się dwa niepublikowane utwory: „Prosty plan” (singel promujący album) oraz duet z hiszpańską wokalistą Giulią Tellarini, głosem znanym z czołówki filmu Woodego Allena „Vicky, Cristina, Barcelona”. W kilku innych piosenkach gościnnie usłyszymy wokalistki, które niegdyś przyjęły zaproszenie do wspólnych nagrań: Anię Rusowicz, Holly Shepherd i Urszulę.

Czarno- Czarni to formacja powstała w wyniku połączenia zespołów Big Cyc i Bielizna, odwołująca się do popularnych w Polsce w latach 60-tych zespołów o „kolorowych” nazwach, takich jak Czerwono-Czarni czy Niebiesko-Czarni. Podobnie jak oni, Czarno Czarni sięgają do poetyki prostego, melodyjnego rock’n’rolla. Stylistyka nawiązująca do, pamiętnych lat okresu niemowlęctwa polskiego rocka, przyprawiona jest spora dawką ironicznego humoru charakterystycznego dla Doktora i jego kolegów.

Pomimo zmieniających się gustów, odbiorcy zawsze ciepło przyjmowali piosenki odwołujące się do epoki Elvisa, Beatlesów czy Paula Anki. Na takiej sentymentalnej, rockandrollowej fali powstał zespół Czarno- Czarni, który swą kolorową nazwą dał sygnał, że stylistycznie będzie kontynuował ideologię prostego rockowego przekazu.

Czarno-Czarni, niczym stare dobre małżeństwo, od początku grają w tym samym składzie: Dżej Dżej [bas], Dżery [perkusja], Piękny Roman [gitara], Gadak [instrumenty klawiszowe] i Doktor [wokal].

Tracklista:

CD 1

1. Prosty plan
2. Nogi
3. Kwiat nienawiści gościnnie Ania Rusowicz
4. Kaczuszka
5. Nie choruj
6. Wydłubany miś
7. Ty i ja
8. Wesoły demon
9. Day lovely day gościnnie Holly Shepherd
10. Plaża w kolorze blond
11. Nim wstanie dzień
12. Tani płaszcz
13. Z archiwum L(Lkove)
14. Angielski film
15. Ostatni mecz
16. Pryszcz
17. Augustowskie noce

CD 2

1. Śpiąca Jola
2. Dziewczyna dla blondyna
3. Trąbo-Twist
4. Los brazos de Camaredo gościnnie Giulia Tellarini
5. Jedzą rybę
6. On będzie Twój
7. Pszczoła
8. Las obok nas
9. Nudny świat
10. Pierwszy wiersz gościnnie Urszula
11. Nie unikaj mnie
12. Miłość i rtęć
13. Potęga dansingu
14. Ostatni dzień
15. Z pamiętnika nastolatki
16. 16 mgnień wiosny
17. Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem

(Emilia Kot - Wytwórnia Muzyczna MTJ)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=12243