Doo Uap, Doo Uap, Gabin u nas!
Data: 31-03-2005 o godz. 00:15:00
Temat: Koncerty


Autorzy przeboju „„Doo Uap, Doo Uap....”, włoscy mistrzowie pozytywnych brzmień, serwujący energetyzującą mieszankę muzyki house, swing, soul i jazz - oto Gabin!

W skład tego włoskiego duetu wchodzą: gitarzysta i producent Max Bottini oraz DJ Filippo Clary. Na scenie towarzyszy im dodatkowo czteroosobowy zespół.

Wielki sukces odnieśli w 2003 roku, kiedy przez wiele miesięcy ich utwór.„Doo Uap, Doo Uap....” okupował szczyty list przebojów niemal w całej Europie. Kolejnym wielkim przebojem, który przyniósł ich debiutancki album Gabin była kompozycja "Le Maison".

Po tym sukcesie ich utwory pojawiły się na najbardziej prestiżowych kompilacjach z muzyką klubową. Kompozycję .„Doo Uap, Doo Uap...” wykorzystano w kilku kampaniach reklamowych na świecie.

Wydany w zeszłym roku drugi album Gabin "Mr Freedom" to lekki zwrot w kierunku soulu a nawet bluesa, z domieszką radosnej włoskiej nuty lat 60tych i 70tych. Pierwszy singel z płyty, tytułowy “Mr Freedom” wykonał Edwyn Collins. Obok niego na płycie pojawiają się takie postaci, jak poetka Lisa Lore ("Africa") czy wielka dama jazzu Dee Dee Bridgewater (“Into my soul”) oraz jej córka - China, która najwyraźniej przejęła od mamy część jej magicznego głosu (m.in. “The Other Way Round”).

Dla tych którzy zatonęli w muzyce chill out i lounge, Gabin proponuje skok na głęboką wodę w kierunku ciepłych i swobodnych brzmień… parkiety już na was czekają!

Oto szczegóły występów Gabin w Polsce:

07 kwietnia 2005 / Gdynia / Klub Ucho / start: 20.00 Bilety w cenie: przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 50 zł

08 kwietnia 2005 / Warszawa / Fabryka Trzciny / start: 20.00 Bilety w cenie: przedsprzedaż 40 zł, od 5 kwietnia 50 zł

09 kwietnia 2005 / Kraków / Klub Studio / start: 20.00 Bilety w cenie: 20 zł. W dniu 25 zł

10 kwietnia 2005 / Wrocław / Klub W-Z / start: 20.00 Bilety w cenie: przedsprzedaż 35 zł, w dniu koncertu 45 zł

(MTV Polska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1201