Maleńczuk lekko zachwiany
Data: 31-03-2005 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Sąd każe Maciejowi Maleńczukowi (44 l.) i jego zespołowi Pudelsi zapłacić trzy tysiące złotych za kiepski występ w Chrzanowie

- Był krótszy niż uzgodniono, grano go z playbacku i wystąpił sam Maleńczuk, a nie zespół - argumentował krakowski sąd w zaocznym wyroku.

Koncertowali w styczniu 2004 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Wzięli 10 tys. zł, ale wbrew umowie Maleńczuk nie śpiewał na żywo, ale z playbacku - wspomina Jan Smółka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, organizator imprezy. Miał też sygnały od publiczności, że Maleńczuk chwiał się na nogach. - Woni alkoholu nie wyczuliśmy, ale podejrzenia zostały - dodaje.

Teresa Wojciechowska z MOKSiR pamięta, że muzycy wpadli do Chrzanowa w ostatniej chwili, grali krócej, bo jechali na koncert do Jaworzna, a Maleńczukowi nie chciało się nawet udawać, że śpiewa. Menedżer zespołu nie chciał zwrócić za taki występ 3 tys. zł, więc MOKSiR wystąpił z pozwem do sądu. I wygrał.

- Mam nagrania z koncertu, złożę apelację i udowodnię nasze racje - przekonuje Marcin Adamkiewicz, menedżer zespołu. Jego zdaniem, na koncercie były problemy, ale z nagłośnieniem, a Maleńczuk się chwiał, bo było... ślisko.

(SuperExpress Kraków)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1199