Krzysztof Tyniec debiutuje w MTJ
Data: 24-02-2014 o godz. 17:55:10
Temat: Info


Nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukazał się właśnie debiut fonograficzny aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego Krzysztofa Tyńca „Ulotne piosenki” to utwory śpiewane przez aktora podczas spektakli, jak i piosenki nagrane specjalnie na debiutancką płytę.

Krążek ukaże się w ramach ekskluzywnej serii płytowej „Remanenty artystyczne”, którą tworzą albumy z wykonaniami piosenek znanych aktorów polskich, takich jak Marian Opania, Stanisława Celińska, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska i wielu innych.

Krzysztof Tyniec urodził się 5 lutego 1956 roku w Nowej Rudzie. Swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1982 w Teatrze Współczesnym, z którym związał się na kolejnych sześć lat. Na deskach Współczesnego grał między innymi rolę Demetriusza w „Śnie nocy letniej" oraz Rimskiego w „Mistrzu i Małgorzacie". Po 1988 roku przyszedł czas na kolejny etap kariery, którym był i jest do dziś Teatr Ateneum. Niezapomniane kreacje Tyńca podziwiane w teatrze Ateneum to m.in. Lancelot Gobbo w „Kupcu Weneckim", Gombrowicz w „Kosmosie", Fadinard w „Słomkowym kapeluszu" czy François Pignon w „Kolacji dla głupca". Warto tu również wspomnieć o współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, w którym Krzysztof Tyniec brał udział ponad 15 lat.

Widzom filmowym znany jest z kilku ról, m.in. roli Stracha w „Nikt nie jest winien", Księdza w filmie „Dzieci Wojny" oraz oficera UOP w obrazie „Człowiek z...". W latach 90’ skutecznie zagościł w świadomości najmłodszego odbiorcy dzięki charakterystycznym rolom Pana Fasoli w programie „Tik-Tak”, Dżina w serii filmów o Aladynie oraz kultowego Timona z filmu "Król Lew".


W 2007 roku przyjął zaproszenie do telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, w którym wywalczył najwyższe miejsce na podium i otrzymał Kryształową Kulę.

Krzysztof Tyniec „Remanenty artystyczne”

tracklista:

1. Bez miłości nie ma nic
2. Bo to się zwykle tak zaczyna
3. Upiorny twist
4. Romans (Dla kogo się tak pani wystroiła)
5. Elementarz
6. Gdy mi Ciebie zabraknie
7. Agatko pocałuj
8. Wakacje z Blondynką
9. Historia jednej znajomości
10. Laleczka (Satin doll)
11. Nathalie
12. Przedostatni walc
13. Spotkamy się na tamtym świecie
14. Tacy jesteśmy ładni
15. Uwielbiam powiastki prawdziwe (Powiastki)
16. Pod Papugami
17. Widzę światło
18. Wszystko skończone
19. Zibuzianka
20. Barman

(Magdalena Zarzycka - Agencja Artystyczna MTJ)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11300