Nowa płyta Russian Red do odsłuchu w Deezer
Data: 20-02-2014 o godz. 17:23:27
Temat: Info


Już za kilka dni (25 lutego) ukaże się trzecia płyta studyjna Lourdes Hernandez, znanej szerzej jako Russian Red ( 20.11.1985 Madryt). Krążek „Agent Cooper” można w całości odsłuchać już teraz w serwisie Deezer

Płyta może być dużym zaskoczeniem dla dotychczasowych fanów Russian Red. Artystka znana z melodyjnych indie-folkowych kompozycji, tym razem postawiła na elektroniczne brzmienie. W utworach przewodzą gitary elektryczne i nienachlany syntezator, ale głównym instrumentem nadal pozostaje niepowtarzalny wokal Lourdes.

Materiał na płytę zarejestrowano w Los Angeles. Nad jego powstawaniem czuwali: Joe Chiccarelli (wielokrotny laureat nagrody Grammy, współpracujący m.in. z Tori Amos, The Strokes ,U2), Emily Lazar (Davida Bowie, Lou Reed) oraz Mark Needhan (The Killers, Fleetwood Mac, Bloc Party, Blondie, Chris Isaak). Ciekawostką pozostają nazwy poszczególnych piosenek. Każda z nich nosi imię mężczyzny. Jak zdradza Lourdes, są to osoby, które stanowiły dla niej inspirację do ich skomponowania. Oficjalnym, pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Casper”.


Russian Red zadebiutowała w 2008 roku płytą „I Love Your Glasses”, która w rodzinnej Hiszpanii pokryła się złotem. W 2011 roku powstał kolejny krążek - „Fuerteventura” , którego sukces dotarł również do Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Tracklista:

1. Michael P
2. John Michael
3. Stevie J
4. Casper
5. Xabier
6. Anthony
7. William
8. Alex T
9. Neruda
10. Tim B

(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11293