18 lutego dwie płyty z Sony Classical
Data: 18-02-2014 o godz. 19:07:14
Temat: Info


Po sukcesie pierwszego albumu Jonasa Kaufmanna nagranego dla Sony - "The Verdi Album" - Sony Classcial wydaje pierwszą, zawierającą recitale płytę tego wybitnego tenora. "The Verdi Album" odbił się szerokim echem nie tylko w świecie muzyki klasycznej.

Na ogólnych zestawieniach zadebiutował: w Niemczech na # 16 oraz na # 1 w zestawieniach klasycznych; w Austrii na # 7 zestawień ogólnych, we Francji na # 26.

Wraz z innym, wcześniejszym cyklem piosenek Franza Schuberta "Die Schöne Müllerin", cykl "Winterreise" jest powszechnie uważany za największy wkład kompozytora do lied repertoire. Cykl pieśni "Winterreise" ("Podróż zimowa") został napisany do 24 wierszy poety Wilhelma Müllera i zakończony przez Schuberta na rok przed jego śmiercią w 1827 roku. Jonas Kaufmann zarejestrował "Die Schöne Müllerin" z pianistą Helmutem Deutschem dla Decca w 2008 roku.

Po ponad 20 latach wspólnej pracy i niezliczonych występów z "Winterreise" Jonas i jego partner na scenie, pianista Helmut Deutsch w końcu zdecydowali się zarejestrować ten repertuar. Zapoczątkowana jeszcze w Münchner Hochschule für Musik und Theater relacja nauczyciel-uczeń, już dawno przerodziła się w ścisłą współpracę zawodową.

Warto pamiętać, że Helmut Deutsch jest uznawany za jednego z najwybitniejszych na świecie akompaniatorów.

Tracklista:

Franz Schubert (1797 – 1828 )

Winterreise (D. 911, published as Op. 89 in 1828)

1. Gute Nacht
2. Die Wetterfahne
3. Gefrorne Tränen
4. Erstarrung
5. Der Lindenbaum
6. Wasserflut
7. Auf dem Flusse
8. Rückblick
9. Irrlicht
10. Rast
11. Frühlingstraum
12. Einsamkeit
13. Die Post
14. Der greise Kopf
15. Die Krähe
16. Letzte Hoffnung
17. Im Dorfe
18. Der stürmische Morgen
19. Täuschung
20. Der Wegweiser
21. Das Wirtshaus
22. Mut
23. Die Nebensonnen
24. Der Leiermann

Jonas Kaufmann – tenor
Helmut Deutsch - piano


Kariera artystyczna Leifa Ove Andsnesa opiera się głównie na wykonywaniu i rejestrowaniu muzyki Beethovena .

"Beethoven Journey" jest efektem współpracy Leifa Ove Andsnesa z Mahler Chamber Orchestra. Ta berlińska orkiestra jest jedną z najbardziej znanych i cenionych koncertowych orkiestr świata, podróżującą przez około 200 dni w roku. 45 podstawowych członków MCO pochodzi z 20 różnych krajów i żyje w całej Europie. Jego pierwsze nagranie do tego projektu "Concertos Nos 1 & 3" iTunes okrzyknął Najlepszym Instrumentalnym Albumem 2012 roku, a artysta otrzymał nagrodę Prix Caecilia Belgii.

Seria rozpoczęła się zapisem nagranego na żywo "Piano Concertos Nos 1 & 3" na festiwalu Praska Wiosna w zabytkowym budynku Rudolfinum, kontynuacją jest właśnie "Piano Concertos Nos 2 i 4". Andsnes nie tylko gra na fortepianie, ale także kieruje orkiestrą.

Wydawnictwem kończącym serię będzie nagrywany na żywo, ponownie w Rudolfinum w Pradze w 2014 r. "Koncert fortepianowy nr 5" i "Choral Fantasy". Premiera kompletu 3CD planowana jest na 2015 r. Strona internetowa Artysty www.andsnes.com/journey/map wyposażona jest w interaktywną mapę, która stanie się wizualizacją całego Beethoven Journey. Mapa podzielona jest na trzy kategorie: koncerty, wydarzenia specjalne i nagrody. Będzie aktualizowana na bieżąco w celu podkreślenia wielowymiarowości projektu.

New York Times obwołał Leifa Ove Andsnesa "stróżem elegancji, siły i wiedzy". Jego bajeczna technika i nieustające poszukiwania interpretacyjne sprawiły, że norweski pianista zdobył uznanie na całym świecie. Wall Street Journal nazwał go "jednym z najbardziej utalentowanych muzyków swojego pokolenia”. Andsnes, prócz tego, że przez całe życie aktywnie nagrywał, występował również w największych salach koncertowych świata i grał z czołowymi orkiestrami. Zapalony kameralista, przez dwie dekady pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Risor na Festiwalu Muzyki Kameralnej, w 2012 r. był dyrektorem muzycznym Ojai Music Festival w Kalifornii. Został wprowadzony do Hall of Fame Gramophone w lipcu 2013 roku.

Tracklista:

Leif Ove Andsnes
Mahler Chamber Orchestra

Ludwig van Beethoven
Concerto for Piano and Orchestra No.2 in B-flat major, Op.19

1. Allegro con brio
2. Adagio
3. Rondo. Molto Allegro

Concerto for Piano and Orchestra No.4 in G major, Op. 58

1. Allegro moderato
2. Andante con moto
3. Rondo (Vivace

(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11287