Artur Dutkiewicz Trio CD ''Prana'' już w sklepach
Data: 17-02-2014 o godz. 22:24:05
Temat: Info


Artur Dutkiewicz (12.12.1958 Pińczów), wybitny pianista jazzowy, po solowych "Mazurkach" wydał płytę w trio pt. PRANA."Prana" to w sanskrycie - najstarszym języku świata - siła i energia życia, przejawiająca się jako entuzjazm, radość i kreatywność.

W nagraniu płyty, oprócz lidera – Artura Dutkiewicza, wzięli udział: Michał Barański - kontrabas i Łukasz Żyta - perkusja - znakomici muzycy, z którymi pianista od 3 lat koncertuje na całym świecie.

Kompozycje Artura Dutkiewicza to słowiańska śpiewność (Polish Mazurka), rytm i improwizacyjny idiom współczesnego jazzu (Prana) oraz spokój i medytacyjność fraz (Om Namo Bagawate). Ostatni utwór (Wujek Tomek) przywołujący bluesowe korzenie jazzu, poświęcony jest pamięci legendarnego saksofonisty - Tomasza Szukalskiego, z którym pianista występował przez wiele lat.

Materiał umieszczony na płycie został po raz pierwszy, jako "prapremiera", zaprezentowany w grudniu 2013 r. na Jazz Juniors Festival w Krakowie. Koncert został entuzjastycznie przyjęty i uznany za najciekawsze wydarzenie festiwalu.

„Prana” tria Artura Dutkiewicza ma moc uzdrawiającą, nastawia pozytywnie do świata, niesie radość życia, inspiruje do działania. By wywołać fale pozytywnych emocji wystarczy dziesięć minut z płyty i nasza wrażliwość. Życiodajna energia zyskała postać jazzowego tria. Ta muzyka zapadnie nam w pamięci i uzależni. Będziemy do niej wracać by nabrać nowych sił. Na każdy dzień, każde wyzwanie.
Marek Dusza, Rzeczpospolita


(Hanna Dutkiewicz)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11283