Debiutancki album Sky Ferreira już 18 marca
Data: 14-02-2014 o godz. 18:44:16
Temat: Info


Sky Ferreira (8.07.1992 Los Angeles) - kontrowersyjna artystka, aktorka, modelka, muza Marca Jacobsa, “it girl”. Jeden z najbardziej komentowanych debiutów muzycznych końca 2013r. w USA! Nareszcie dostępna również w Europie! Album “Night Time, My Time” ukaże się 18 marca!

Debiutancki album Sky Ferreira jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i komentowanych wydawnictw ostatnich miesięcy. To co różni “Night Time, My Time” od legionów innych młodych talentów promujących się w Internecie, to fakt, że album ten potrafi sprostać wysokim oczekiwaniom z jakim muszą się zmierzyć debiutanci.

Fani i krytycy jednogłośnie wychwalają album Sky.

“Nie tylko już jest”, pisze Pitchfork

“ale także, jest jednym z najbardziej spójnych albumów pop-rockowych, który pojawił się w tym roku”, “niezależnie jak nieokiełznana i kontrowersyjna jest sama Artystka” Entertaiment Weekly

jej album umieszcza ją na czele współczesnych artystek pop” New York Times.

Stereogum określił album najlepszym w 2013 roku.

Historia powstania debiutanckiego albumu Sky zaczyna się w Venice Beach w Kalifornii, kiedy to Ferreira urodziła się 8 lipca 1992 roku. Sky wychowywana była przez swoją babcię, która podróżowała na trasie koncertowej jako fryzjerka Michaela Jacksona. On sam usłyszał jak śpiewa dwunastoletnia Ferreira. To właśnie Król Popu zachęcił ją do śpiewania gospel i nauki opery.

Prace nad samym albumem rozpoczęły się w kilka lat później, kiedy Ferreira podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Pięć skończonych utworów pojawiło się na EP-ce “As If”, która została wydana w marcu 2011 r. w Wielkiej Brytanii i USA.

W między czasie tempa nabrała również kariera Sky jako modelki. Zdjęcia Sky pojawiły się m.in. w magazynach Vogue, W czy Interview.

Proces tworzenia muzyki ruszył ponownie, kiedy Ferreira dojrzała i zaczęła współpracę z takimi muzykami jak Shirley Manson (Garbage), Jon Brion (Fiona Apple), Dev Hynes (Blood Orange), Blake Mills (Apple) czy Ariel Rechtshaid (Vampire Weekend).

W październiku 2012 r. wydała swoją drugą EP-kę “Ghost”, na której znalazły się m.in. “Red Lips” czy “Sad Dreams”. Teledysk do “Everything Is Embarrassing” szybko zdobył ponad półtora miliona wyświetleń na YouTube. Wraz z coraz większym zainteresowaniem jej twórczością, Sky postanowiła ukończyć swój pierwszy album studyjny. W rezultacie powstał album „Night Time, My Time”.

Tracklista: (czas: 46:07)(56:48)

1. Boys (4:40)
2. Ain't Your Right (3:22)
3. 24 Hours (4:05)
4. Nobody Asked Me [If I Was Okay] (4:07)
5. I Blame Myself (3:57)
6. Omanko (4:36)
7. You're Not The One (3:56)
8. Heavy Metal Heart (4:16)
9. Kristine (2:40)
10. I Will (3:19)
11. Love In Stereo (3:19)
12. Night Time, My Time (3:50)

13. Everything Is Embarrassing (4:10)
14. Everything Is Embarrassing (Unknown Mortal Orchestra Remix) (6:54)

(Ewa Urbańska-Witak-Universal Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11277