Felicjan Andrzejczak powraca z nową płytą!
Data: 11-02-2014 o godz. 18:37:29
Temat: Info


Niezapomniany głos Budki Suflera nagrał kolejny bardzo dobry solowy album długogrający. Płyta „Czas przypływu” ukaże się 10 marca 2014 nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Na najnowszym krążku Felicjana Andrzejczaka usłyszymy 15 zupełnie nowych utworów, zaśpiewanych charakterystycznym, zachrypniętym głosem wokalisty.

Felicjan Andrzejczak zadebiutował w 1979 roku na Krajowym Przeglądzie Piosenki Polskiej w Opolu. Zasłynął jednak przede wszystkim jako wokalista Budki Suflera, do której przystąpił w 1982 roku. Śpiewał w niej niespełna rok, ale na trwałe zapisał się w historii polskiej muzyki dzięki wykonaniu piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz”. Głos Andrzejczaka słychać również w piosenkach „Noc komety” i „Czas ołowiu” (wszystkie trzy piosenki znalazły się na płycie Budki Suflera „1974 – 1984”). Mimo, że nie został etatowym wokalistą Budki, w kolejnych latach często z nią występował, a nawet nagrywał („V bieg” z 2002 roku).

Debiutancki solowy album Felicjana Andrzejczaka ukazał się w 1987 roku. Od tamtej pory wokalista wylansował takie przeboje jak „Życzę ci szczęścia”, „Biegnę jak maratończyk” czy „Jak jeździec donikąd”. Nagrywał też piosenki na płyty innych wykonawców („Żeglując w dobry czas” Katarzyny Goertner), występował w duetach (z dziesięcioletnią Natalią Kukulską nagrał piosenkę „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”), użyczał swojego głosu do piosenek filmowych („Latające machiny kontra Pan Samochodzik”).

Za produkcję albumu „Czas przypływu” odpowiedzialny jest Mieczysław Jurecki, wszystkie teksty na płytę napisał Andrzej Kuryło.
To jeden z najlepszych albumów, jakie nagrałem. Polecam wszystkim, a dedykuję mojej żonie Jadwidze - mówi o swoim najnowszym krążku Felicjan Andrzejczak.

Felicjan Andrzejczak - "Czas przypływu"

tracklista:

1. Czas przypływu, czas odpływu
2. Ciekawe życie
3. Piekło wrednych dziewczyn
4. Na urodziny tort
5. Coś wiem
6. Radio moja miłość
7. Przyjdź do mnie dziś
8. Gdzie gnasz kamikadze
9. Czasami on i ja
10. On nie jest zły
11. Widzisz to i nie grzmisz
12. Zima z gór
13. Zimowe tango
14. Niepewny jutra
15. Eurydyko nie zapomnij

(Magdalena Zarzycka - Agencja Artystyczna MTJ)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11265