NuPlays i S.P. Records zaoferują streamingi koncertów na żywo
Data: 07-02-2014 o godz. 15:05:28
Temat: Info


NuPlays.pl oraz wytwórnia S.P. Records zaoferują fanom dostęp do transmisji na żywo z koncertów. Na platformie NuPlays dostępna będzie także pełna oferta muzyki z S.P. Records, w formatach cyfrowych i na nośnikach fizycznych, również w atrakcyjnych pakietach razem z gadżetami muzycznymi.

Streaming koncertów na żywo pozwala obejrzeć koncert ulubionego artysty fanom, którzy z różnych względów nie mogą pojawić się w klubie ale chcieliby zobaczyć i posłuchać muzyki swojego idola na żywo, na ekranie swojego komputera lub telewizora. Dzięki temu, że transmisje te są odpłatne, na NuPlays partnerzy mogą zagwarantować profesjonalną realizację, czyli wysoką jakość dźwięku (160 kbps), obraz z kilku kamer miksowany na żywo oraz stabilną transmisję, niezależnie od liczby oglądających dane wydarzenie w internecie.

Pierwszy koncert streamowany w ramach współpracy NuPlays z S.P. Records można będzie obejrzeć już wkrótce. Niebawem na NuPlays oferowane będą kolejne transmisje, o których informować będziemy na bieżąco.

Współpraca NuPlays i S.P. Records obejmuje nie tylko streaming na żywo koncertów, ale również sprzedaż muzyki i wszelkich ofert związanych z twórczością artystów reprezentowanych przez tę wytwórnię - począwszy od płyt CD, przez ubrania, aż po kolekcjonerskie gadżety z autografem. Dostępna jest już m.in. szeroka oferta zespołu Kult, w której - oprócz albumów w formie cyfrowej - znaleźć można płyty CD, DVD, t-shirty i bluzy, a także unikatowe wydawnictwa na płytach winylowych. Pojawiły się również oferty takich zespołów jak: Strachy na Lachy, Bracia Figo Fagot, Shamboo + Muniek, a już niebawem dostępne będą oferty wszystkich artystów, których twórczość wydana została przez S.P. Records.

***

Wydawnictwo fonograficzne S.P. Records zostało założone w 1993 roku przez byłego gitarzystę Kultu - Sławomira Pietrzaka i od początku istnienia jest legalnym producentem i dystrybutorem multimediów, a także członkiem ZPAV. Od czasu rozpoczęcia swojej działalności S.P. Records wydaje płyty Kultu, Kazika i Kazika Na Żywo. Oprócz nowych płyt Kultu, sukcesywnie wydawane były reedycje starszych wydawnictw, dzięki czemu obecnie S.P. Records posiada w swoim katalogu wszystkie wydawnictwa tego zespołu.

Nakładem S.P. Records ukazała się pierwsza polska płyta hip-hopowa - płyta zespołu Wzgórze Yapa 3, oraz debiutancka płyta Kalibra 44, której popularność nie maleje do dziś.

Obecnie wytwórnia jest wydawcą kilkunastu polskich zespołów. Oprócz wymienionych powyżej, firma wydała również płyty m.in.: Kazika, Play, L-Dópy, Abradaba, T.Love, Apteki, Pidżamy Porno, Strachów na Lachy, Happysad, Pudelsów, Bladych Loków, Hurtu, Bruno Schulza, The Cuts, Transsexdisco, Braci Figo Fagot, Goorala i wielu innych.

S.P. Records zajmuje się również promocją medialną artystów, produkcją teledysków i reprezentacją artystów w zakresie publishingu. Posiada także własne studio nagraniowe zwane SŁABYM STUDIEM.

***

O NuPlays

NuPlays to internetowy serwis stanowiący połączenie internetowego sklepu z MP3 i platformy sprzedażowej dla artystów i wytwórni. Umożliwia sprzedaż muzyki oraz dowolnych gadżetów i usług z nią związanych: ubrań, CD, winyli, koncertów, usług i przedmiotów kolekcjonerskich.

Serwis umożliwia także odpłatne transmitowanie koncertów na żywo przez internet do fanów w dowolnym miejscu na świecie.

Dla artystów, którzy jeszcze nie mają swoich gadżetów, NuPlays udostępnia usługę NuPlays On Demand: koszulki, które produkują i dostarczają się same wprost do fanów!

(Paulina Leszczyk - NuPlays )Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11256