Nowa płyta Alicji Węgorzewskiej już wkrótce
Data: 06-02-2014 o godz. 19:33:32
Temat: Info


Nowa płyta najsłynniejszej mezzosopranistki w Polsce! Zestaw wyjątkowych kompozycji do fantastycznych włoskich tekstów Alicji Węgorzewskiej (28.02.1967 Szczecin) + 3 covery (m.in. Caruso) i jeden duet – niespodzianka!

Płyta niebywała, wykraczająca poza standardowe ramy poszczególnych stylów w klasyczno-popowej produkcji Tomka Szymusia!

Alicja Węgorzewska potrafi marzyć i spełniać swoje marzenia. Jako studentka Akademii Muzycznej w Warszawie płakała słuchając arii „Casta Diva” z opery „Norma” Belliniego w wykonaniu Marii Callas. Śpiewała partie Carmen, Hrabiny w „Damie pikowej” Czajkowskiego, Orfeusza w „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka oraz Lukrecji w „Gwałcie na Lukrecji” Brittena. Występowała na prestiżowych scenach takich jak berliński Konzerthaus czy Concertgebouw w Amsterdamie. Śpiewała w koncertach galowych, ale jej dyskografia była skromna, zaledwie 3 płyty. Zadziwiła monodramem „Diva For Rent” opowiadając o tajnikach opery w przystępny sposób.

Wreszcie postanowiła zrealizować kolejne marzenie. Nagrać album, którym będzie mogła pochwalić się Davidowi Fosterowi, najlepszemu z producentów. Napisała włoskie teksty, bo to niezwykle śpiewny język, do kompozycji m.in. Bogdana Kierejszy i Tomasza Betki. Część piosenek napisała Anna Kornelia Aberg wraz z J. Lindbergiem a także Frederic Kempe , który komponuje dla szwedzkiej Divy Maleny Ernman, a jego utwory śpiewa także sama Anna Netrebko! Teksty opowiadają o życiu, rodzinie, miłości i ważnych osobach w życiu Pani Alicji. Dzięki jej interpretacjom, w niebanalnej, popowo-klasycznej produkcji i w ciekawych aranżacjach Tomka Szymusia oraz perfekcyjnie zrealizowanej muzyce, piosenki zapadają w pamięć i powodują, że nie można przestać ich nucić.

Album zrealizował Rafał Smoleń w studiu Sound & More. Masteringu dokonał legendarny Bob Katz, mistrz naturalnego i efektownego brzmienia. W nagraniu wzięło udział wielu znakomitych muzyków sesyjnych. „I colori dell’amore” to produkcja na najlepszym światowym poziomie!

"Brzmi świetnie! To konkurencja na poziomie Bocellego i Brightman.”
(Bob Katz)

Bob Katz, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy za mastering i jeden z najbardziej uznanych specjalistów na świecie w tej dziedzinie (współpracował m.in. z Wyntonem Marsalisem, Whoopi Goldberg, Stevem Hackettem i Emmylou Harris).

Alicja Węgorzewska „I COLORI DELL’AMORE”
PREMIERA: 25 lutego 2014
WYDAWCA: Sony Music Poland

Artyści, którzy wzięli udział w projekcie:

Piotr Mania - Fortepian/Piano
Patryk Stachura - Bas/Bas
Artur Lipiński - Perkusja/Drums
Bartosz Jakubiec - Gitary/Guitars
Tomasz Betka - Fortepian/Piano
Bogdan Kierejsza - Skrzypce solo/Violin solo
Mariusz " Fazi" Mielczarek - Saksofon, Flet/Saxophone, Flute
Tomasz Szymuś - Akordeon, Keyboards/Accordion, Keyboards
Jacek Piotrowski - Programowanie Komputerowe/Computer Programming
Monika Malec - Chórki/Backing vocals
Beata Prylinska,Katarzyna Gmitruk, Sylwia Mierzejewska, Sylwia Knap, Adam Bytpf - Instrumenty smyczkowe/Strings

Realizacja/Realisation: Rafał Smoleń, Wiesław Sałata, Bogdan Kierejsza

(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11253