Varius Manx - ''Wierzę w miłość''
Data: 06-02-2014 o godz. 00:53:49
Temat: Info


Tekst najnowszego singla Varius Manx , ,,Wierzę w miłość'', opowiada o niesieniu dobra i dawaniu miłości. Każdy słuchacz będzie jednak miał szansę zinterpretować go na własny sposób.

Miłość rodzi się w nas, jeśli otwieramy przed nią nasze serca, dążymy do dialogu i zgody. Z pewnością zasługuje na nią każdy człowiek. Jest ona naszą ogromną siłą... Jest uczuciem wielowymiarowym. Choć każda osoba nadaje jej własną definicję, najważniejsze, aby przyczyniała się do dobrych emocji, bo wtedy ma sens.

Wszystkim, którzy potrafią kochać życzymy wspaniałych Walentynek oraz każdego kolejnego dnia również pełnego miłości. Niech dobre emocje towarzyszą nam na co dzień, nie tylko od święta.

Miłości i otwartości dla wszystkich – tych kochających szczęśliwie, nieszczęśliwie, i tych, którzy wciąż jeszcze na tę prawdziwą miłość czekają, bo warto WIERZYĆ W MIŁOŚĆ ! Varius Manx Zespół założony pod koniec 1989 roku w Łodzi przez Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Ukształtował się muzycznie podczas realizacji pierwszego albumu w marcu 1990 roku. Rok później do zespołu dołączył Sławek Romanowski, a obecną wokalistką Varius Manx jest utalentowana EDI ANN.

Varius Manx wykonuje muzykę z pogranicza rocka i popu. Debiutancką płytę, „The Beginning”, muzycy nagrali w roku 1990. Krążek spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów. Początkowe sukcesy zespół potwierdził kolejnymi płytami, które zyskiwały status wielokrotnej platyny: Emu (1994), Elf (1995), Ego (1996) i End (1997). Zespół jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Fryderyków oraz Bursztynowego Słowika w Sopocie. Jako pierwszy polski zespół Varius Manx został wyróżniony brylantową płytą za największą liczbę złotych i platynowych płyt. By uczcić 15-lecie istnienia grupa wystąpiła w Opolu ze specjalnym koncertem jubileuszowym. Najnowszy, 11. album pt. ,,Eli'' został wydany w 2011 roku. Każdy z albumów może się poszczycić przebojem, który zaistniał z powodzeniem na muzycznym rynku. W 2013 roku na Opolskim Festiwalu zespół zaprezentował piosenkę ,,Mamy teraz siebie'', występując z nową wokalistką - Edi Ann. Na koncertach Varius Manx usłyszeć można wszystkim dobrze znane utwory - perły polskiej sceny rozrywkowej, m. in. „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka Księżycowa”, ,,Maj'', ,,Przebudzenie'', „Zabij mnie”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”.

Varius Manx to dowód i przykład na to, że polska muzyka rozrywkowa może być sztuką na najwyższym poziomie. Najnowszy singiel pt. "WIERZĘ W MIŁOŚĆ" to połączenie pięknej linii melodycznej i przejmującego tekstu, czyli motywów charakteryzujących twórczość tego zespołu od lat, wydane we współczesnym brzmieniu, ze znakomitym wokalem Edi Ann.


Edi Ann - wokalistka, kompozytorka, autorka i producentka. Absolwentka szkół muzycznych I i II stopnia oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Od roku 2013 występuje z zespołem Varius Manx, z którym współpracę rozpoczęła od singla "Mamy teraz siebie" i występu na Festiwalu w Opolu. Swoją twórczość, przed szerszą publicznością, miała okazję zaprezentować podczas polskich preselekcji festiwalu Eurowizja 2008, gdzie zajęła III miejsce, oraz w 2009 roku podczas V Carpathia Festival, gdzie zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą kompozycję. Wcześniej występowała z zespołem grającym muzykę popową w jazzowych barwach. Jej inspiracje to Eve Cassidy, Rihanna, Stevie Wonder, Lauryn Hill.
(Basia Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11249