Clearlake w Warszawie i Krakowie
Data: 06-03-2005 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


W połowie marca na dwa koncerty w Polsce przyjeżdza brytyjski zespół rocka alternatywnego - Clearlake. To kolejna znakomita grupa z wytwórni Domino Rec., w której nagrywa również Franz Ferdinand.

Już po pierwszej płycie "Lido" zespół uznano za jedną z największych nadziei brytyjskiego rocka - Clearlake grali wtedy trasę z Radiohead i Travis. Dziennikarz New Musical Express w entuzjastycznej recenzji dał płycie ocenę 9/10.

Wydana w 2003 roku przez Domino płyta "Cedars" zyskała jeszcze większy rozgłos lokując grupę wśród najważniejszych zjawisk na scenie niezależnego rocka. Także w Polsce zespół zauważony i w wielu podsumowaniach muzycznych roku 2003 Clearlake zajął wysoką lokatę

Wśród fanów grupy, których zauroczył album "Cedars", znaleźli się m.in. znany z Pulp wokalista Jarvis Cocker czy lider Pavement, Stephen Malkmus. Chwilami grupa podąża szlakiem wyznaczonym przez gigantów pop melancholii z The Smiths. Charakterystyczny wokal przypominać może nieco Coldplay czy Suede, a gitary potrafią czasem hałasować niczym w Foo Fighters. Taka mieszanka to doskonałą odpowiedź Anglików na The Strokes.

Na pierwszą połowę tego roku zapowiadany jest nowy album grupy, którego wydawcą będzie ponownie Domino Records. (za Isound Labels)

Trasa współorganizowana jest z British Council w ramach projektu Sound Bites: New Music from Britain.

Terminy koncertów:
16.03.2005 - Warszawa, Klub 1955 (PKiN, Pl. Defilad 1)
17.03.2005 - Kraków, Klub Re (ul. Św. Krzyża 4)

Skład:
Jason Pegg - voice, guitar, pianos, harmonica,
Sam Hewitt - keyboards, guitar, voice,
David Woodward - bass, voice,
James Butcher - drums, percussion.

(Agencja Koncertowa MINTA)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1105