ZŁOTA płyta dla zespołu PECTUS !!!
Data: 23-08-2013 o godz. 17:56:41
Temat: Info


Pectus , który niedawno został laureatem dwóch Superjedynek w Opolu, podczas 50-tego Jubileuszowego Festiwalu, już jutro wystąpi na Festivalu Top Of The Top w Operze Leśnej w Sopocie.Płyta braci Szczepaników właśnie osiągnęła status złotej!
Unikalny na polskiej scenie kwartet, bo złożony z czterech braci przygotował płytę, której siła nie podlega dyskusji. "W mojej głowie zawsze tliła się taka myśl, że mając braci, którzy muzykują, którzy uczą się grać na instrumentach, chciałbym kiedyś stanąć z nimi na jednej scenie i wspólnie tworzyć muzykę. Nie ukrywam, że chyba największą wiarę i marzenia, aby zobaczyć czterech braci na jednej scenie miała nasza mama. Jak widać marzenia się spełniają" – cieszy się lider PECTUS.

Ale "Siła braci" to również muzyczna podróż przez kraje i brzmienia, w które zespół wcześniej się nie zapuszczał: są i wyprawy w krainę bluesa i country, czy na szkockie wyżyny. "Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach po których prowadzi nas los . Realizujemy ten plan zapraszając gości co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię" – mówi Tomek. Wszystkie te brzmienia podporządkowane są melodiom, które w PECTUS, jak zawsze, są najważniejsze: nienachalne, dalekie od natrętnej krzykliwości – raczej takie, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przed lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia.

tracklista: płyty "Siła Braci"

1. Szkola marzeń 3:29
2. Zakochaj sie na czas 3:09
3. Barcelona 3:17
4. Moj przyjacielu 4:26
5. Jak daleko a jak blisko 3:58
6. Jutro pójde dalej 3:51
7. Szkocka miłość 4:00
8. Melody 3:25
9. Drzewo 3:28
10. Dla Ciebie 3:43
11. Bezsenność 4:16

Tomasz Szczepanik - śpiew, kompozycje i aranżacje
Marek Szczepanik - perkusja, instrumenty perkusyjne, chórki
Mateusz Szczepanik - bas, chórki
Maciej Szczepanik - gitary, chórki

(Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10717