Martin Gore. Depeche Mode
Data: 18-03-2013 o godz. 20:05:47
Temat: Książki


Biografia Martina Gore´a to fascynujący portret jednej z największych osobowości w historii muzyki pop. Jej autorami są Dennis Plauk, redaktor naczelny magazynu muzycznego, będący wiele razy świadkiem wydarzeń z prywatnego życia Martina Gore’a, oraz Andre Bosse, przez wiele lat redaktor legendarnego magazynu Galore Interwiew Magazine.W książce tej przejdziemy przez historię Martina od jego narodzin w 1961 roku w angielskim Basildon, poprzez dzieciństwo, pierwsze próby zaistnienia na rynku muzycznym, powstanie Depeche Mode, solowe projekty, ekstrawagancki styl wzbudzający wiele zamieszania, małżeństwo i traumatyczny rozwód z Suzanne Boisvert, aż po dzień dzisiejszy.

"Moja rola w Depeche Mode przypomina trochę męża stanu. Jestem za ten zespół tak samo odpowiedzialny, jak polityk za swój kraj” – mówił Martin Gore w wywiadzie udzielonym Dennisowi Plaukowi w 2009 roku. Te słowa chyba najlepiej oddają pozycję muzyka w zespole i jego rolę odegraną w olbrzymim sukcesie Depeche Mode na całym świecie.

...Podczas gdy innowatorzy muzyki elektronicznej odeszli do awangardy, a grupy jak Soft Cell czy The Human League od końca 1982 głośno propagowały ideę muzycznej przyszłości, należącej do muzyków grających na instrumentach smyczkowych czy dętych, Depeche Mode pozostał wierny pomysłowi na siebie - tylko keyboardy. Era synthpopu zakończyła się się na początku 1983 roku. Nagle Depeche Mode został sam. Martinowi Gore´owi się to podobało. Ciągnął zespół dalej w umówionym kierunku i został za to sowicie nagrodzony. (str. 45)

Tytuł: Martin Gore. Depeche Mode (Insight. Martin Gore & Depeche Mode)
Autor: Dennis Plauk i André Bosse
Tłumaczenie: Irmina Witkowska
ISBN: 978-83-63885-09-0
Wydawnictwo: Anakonda
Rok wydania: marzec 2013 (Polska)
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 216 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 550 g
Cena: + - 49 zł
Seria: Gwiazdy sceny

tu kupisz książkę Martina Gore´a


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10347