Po prostu Whitney - historia supergwiazdy
Data: 11-11-2012 o godz. 14:39:04
Temat: Książki


Niezależnie od tego, jak bardzo w minionych latach rozmaite demony rujnowały jej życie zawodowe i osobiste, Whitney Houston zawsze potrafiła się podnieść. Jak wówczas, gdy zakończyła burzliwe małżeństwo z wokalistą Bobbym Brownem , gdy zmagała się z nawracającymi epizodami narkotykowego nałogu, gdy borykała się z częstymi przerwami w sesjach nagraniowych lub z problemami finansowymi.

W końcu jednak nastąpiło to, co wydawało się niemożliwe. W sobotę 11 lutego 2012 roku o godzinie 15.55 ogłoszono, że w wieku czterdziestu ośmiu lat zmarła Whitney Houston.

Po tragicznej i nagłej śmierci Whitney Houston James Robert Parish stara się opowiedzieć o niezwykłej karierze i burzliwym życiu tej zjawiskowej supergwiazdy, która w 1985 roku szturmem zdobyła międzynarodową scenę muzyczną.

Przedstawia niezwykłą podróż znakomitej wokalistki od niełatwego dzieciństwa w New Jersey przez okres, w którym jako utalentowana młoda piękność była protegowaną Clive’a Davisa , po czas szczytowej sławy, zakłócany dziwacznym zachowaniem i nadużywaniem narkotyków. Parish wyjaśnia, jak ta nieśmiała dziewczyna z religijnej rodziny trafiła na pierwsze strony plotkarskich brukowców, oraz składa hołd jej niezwykłemu talentowi i pozostawionej przez nią spuściźnie.

James Robert Parish jest autorem ponad setki książek poświęconych show-biznesowi i hollywoodkim osobistościom, w tym wielu leksykonów filmowych, biografii oraz kompendiów z zakresu popkultury. Jest uważany za skarbnicę wiedzy o Hollywood i jego legendach, faktach i anegdotach. To także ceniony autorytet i konsultant w dziedzinie dokumentów telewizyjnych i biografii. Mieszka w Studio City w Los Angeles.

*****

Jej śmierć to przestroga – podobne, najbardziej bolesne historie dotyczą ludzi, którzy niegdyś byli idolami. Jej upadek przyciągnął aż tyle uwagi, ponieważ z wyżyn spadła w otchłań
(Jon Caramanica "New York Times")

Tragiczna wiadomość rozeszła się z pędkością światła, stając się newsem numerem jeden na całym świecie - zmarła Whitney Houston, niepokonana ikona naszych czasów
(str.12)

Ogromne zainteresowanie publicznością śmiercią Whitney Houston oraz hołd jaki oddano artystce podczas ceremonii rozdania nagród Grammy, sprawiły, że program zarejestrował najwyższą oglądalność w historii widowisk transmitowanych w telewizji
(str.16)

Wspaniale jest być z powrotem, przypomina to trochę jazdę na koniu. Rower można zatrzymać, zahamować, A koniowi czasem trzeba ściągnąć wodze, trzeba je ująć trochę mocniej
(Whitny Houston, 2009 rok, str.376)

Whitney Houston miała niepowtarzalną okazję odzyskać zarówno status i wysoką pozycję w przemyśle muzycznym, jak i publiczność, która niegdyś się do niej garnęła. Najwyraźniej umiała korzystać ze swoich trudnych i stresujących doświadczeń. Jak sama stwierdziła: "Jestem teraz mądrzejsza, a z pewnością znacznie starsza. Wszystko jest dla mnie o wiele ważniejsze". O swoim ponownym zaistnieniu w przemyśle muzycznym i odnowieniu związków z legendarnym producentem i wieloletnim przyjacielem Clive´em Davisem wielka diwa Whitney Houston mówiła: "Chyba wróciłam tu, gdzie moje miejsce
(str.391)

Tytuł: Po prostu Whitney - historia supergwiazdy (Whitney - We Will Always You. 1963-2012)
Autor: James Robert Parish
Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
ISBN: 978-83-7778-275-0
Wydawnictwo: G+J Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o.
Rok wydania: listopad 2012 (Polska)
Format: 155x225 mm
Oprawa: twarda
Stron: 408 + wkładka 32 str. ze zdjęciami
Waga: około 600 g
Cena: + - 49 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Reni Bogiel-Mikołajczyk
Whitney Houston (9.08.1963 Newark, New Jersey-11.02.2012 in Beverly Hills, California) to jedna z największych gwiazd lat 80. i 90. W czasach, gdy na antenie MTV brylowali biali, przetarła szlak wielu czarnoskórym piosenkarkom. W "Księdze Rekordów Guinnessa" widnieje jako najczęściej nagradzana artystka wszech czasów, mając w swym dorobku aż 411 rozmaitych wyróżnień, w tym 6 Grammy, 2 Emmy, 23 AMA oraz 16 statuetek Billboard Music Awards.

Oto sylwetka jednej z najpopularniejszych czarnoskórych piosenkarek muzyki pop, której przedwczesna śmierć zasmuciła miliony fanów na całym świecie.

Autorka piosenek, aktorka, producentka filmowa, modelka i przede wszystkim wokalistka o niespotykanej skali głosu, który zapewnił jej przydomek "The Voice". Jedna z największych gwiazd światowej muzyki. która wraz ze swymi przebojami na zawsze pozostanie w sercach publiczności.

Mając na koncie 170 milionów sprzedanych płyt i kilka znaczących ról filmowych, osiągnęła sukces, z którym nie potrafiła sobie poradzić. Jej życie było jednak naznaczone nie tylko piękną muzyką. Liczne uzależnienia, z którymi z różnym skutkiem próbowała walczyć, skandale rodzinne i obyczajowe, coraz częste stany depresyjne legły cieniem na jej karierze, aż wreszcie doprowadziły do tragicznego końca.

11 lutego 2012 Whitney Houston została znaleziona martwa w hotelu w Beverly Hills. Pracownicy hotelu próbowali bezskutecznie reanimować piosenkarkę, ale przybyłe na miejsce pogotowie potwierdziło zgon. Zmarła na dzień przed szczególnie ważnym wydarzeniem świata muzyki - ceremonią rozdania prestiżowych Grammy Awards .

W pamięci wielu pozostanie jednak zapamiętana jako piękna kobieta o anielskim głosie.

Tytuł: Whitney Houston. Zawsze będziemy Cię kochać
Autor: Patrick Shannon
Tłumaczenie: nie podano
ISBN: 978-83-7835-019-2
Wydawnictwo: Videograf
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 184
Waga: około 200 g
Cena: + - 29 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Teresie Darmoń


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10093