Dziś koncert Marcin Olak Trio w Firleju
Data: 13-10-2012 o godz. 01:06:45
Temat: Koncerty


W sobotę we wrocławskim klubie Firlej wystąpi Marcin Olak Trio , jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów jazzowych.

Koncert odbędzie się w ramach 15. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2012, a towarzyszyć mu będzie premiera najnowszej płyty tria, zatytułowanej Crossing Borders.

Marcin Olak Trio łączy akustyczne brzmienie gitary, perkusji i kontrabasu. I właśnie te dwa elementy – kameralny skład oraz żywe dźwięki instrumentów czynią z niego jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na gruncie polskiego jazzu.

Trio powstało jako autorski projekt Marcina Olaka i w założeniu miało realizować te z jego pomysłów, które wykraczają poza możliwości solowych występów. Dlatego muzyka tria to głównie kompozycje Marcina, chociaż popularność, jaką zespół osiągnął w ciągu ostatnich lat, jest również zasługą pozostałych muzyków, którzy odpowiadają za jego wyjątkową sceniczną energię.

Płyta „Crossing Borders”, to trzeci i najbardziej oryginalny album w dorobku tria, gdyż nawiązuje do muzyki etnicznej i... religijnej. Można na nim usłyszeć między innymi oryginalne aranżacje „Tańców Ludowych Witolda Lutosławskiego” czy „Responsorium”, inspirowane psalmami. Kompozycje z najnowszej płyty zostaną zaprezentowane podczas sobotniego koncertu. Będzie to pierwszy występ trio Marcina Olaka w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego, choć z pewnością znaczna część festiwalowej publiczności miała już okazję usłyszeć zespół na żywo podczas Warsaw Summer Jazz Days, Guitar City, Warsaw Underground Jazz, Jazzu na Buduku czy Jazzu w Ruinach. Zespół wystąpi w składzie:
Marcin Olak (gitara),
Hubert Zemler (perkusja),
Wojtek Traczyk (kontrabas).

Marcin Olak Trio
Jazz akustycznie
13.10.2012, godz. 19:00
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
bilety po 25/35 zł

(Aleksandra Furtak - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10026