Koncert Marcin Olak Trio w Firleju
Data: 10-10-2012 o godz. 13:08:38
Temat: Koncerty


13. października 2012 we wrocławskim klubie Firlej odbędzie się koncert projektu Marcin Olak Trio , podczas którego odbędzie się premiera najnowszej płyty formacji – „Crossing Borders”.

„Crossing Borders” to trzecia – po “Zealot” (2005) I „Simple Joy” (2008) – płyta projektu Marcin Olak Trio. Wydawnictwo cechuje zarówno konsekwencja w obranej stylistyce (kameralny jazz z szerokim wykorzystaniem brzmienia gitar klasycznych i akustycznych – co czyni projekt jednym z najoryginalniejszych na rodzimej scenie jazzowej) jak i niesłabnąca chęć odkrywania nowych muzycznych lądów. Przykładem tych ciągłych poszukiwań na albumie mogą być echa muzyki etnicznej, jak choćby w przearanżowanych przez Marcina Olaka trzech kompozycjach Witolda Lutosławskiego.

Należy podkreślić doskonałe zgranie zespołu, co słychać szczególnie na koncertach. Będzie można to docenić już w najbliższą sobotę 13. października o godz. 19.00 we wrocławskim klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56), gdzie Marcin Olak ze swoim trio zagrają koncert premierowy z nowym materiałem z płyty „Crossing Borders”. Koncert odbędzie się w ramach 15. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2012.

Skład wykonawczy:
Marcin Olak – gitary
Wojtek Traczyk – kontrabas
Hubert Zemler - perkusja

Łukasz Ragan - Luna MusicArtykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10018